PKK'nın Musul'u kurtarma operasyonuna katılacağı iddiası yalanlandı

KDP Başkanlık Konseyi Üyesi ve Peşmerge Komutanı Avni, "PKK, sosyal medya üzerinde Musul'u kurtarma operasyonuna katılacağını söylüyor ancak böyle bir durum mümkün değil." dedi.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 13:36
PKK'nın Musul'u kurtarma operasyonuna katılacağı iddiası yalanlandı

Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindekiKürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanlık Konseyi Üyesi ve Peşmerge Komutanı Ali Avni, PKK'nın Musul'u kurtarma operasyonuna katılmasının mümkün olmadığını belirterek, "Bölgede tehlikeli bir silah haline geldiler. Kürtler dışında farklı ülkeler için kiralık gibi çalışıyorlar" dedi.

Avni, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "PKK, sosyal medya üzerinde Musul'u kurtarma operasyonuna katılacağını söylüyor ancak böyle bir durum mümkün değil. Onların sahası Şengal (Sincar) veya Musul değil. Daha önce de bunu birçok defa dile getirdik. PKK, ve İbadi hükümetinin amaçları doğrultusunda Şengal'de kalıyor, Kürtler için değil" ifadelerini kullandı.

IKBY Tartışmalı Bölgelerden Sorumlu Bakanı Nasrettin Sait ise DAEŞ ile mücadele adı altında bölgeye çok sayıda milis ve illegal örgütün geldiğini hatırlatarak, "PKK, bölgede kalıp, kamp kuracağına dair herhangi bir bilgilendirme yapmadı ve şu anda bile kimseyi dinlemiyor. DAEŞ'ten dolayı Musul halkının başına büyük felaketler geldi. Eğer bu şekilde devam ederse, DAEŞ sonrası söz konusu örgütler arasında çatışma çıkması yüksek ihtimal" yorumunu yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK'nın Musul'u kurtarma operasyonuna katılacağı iddiası yalanlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN