'da yol kenarına tuzaklanan patlayıcı imha edildi

Giriş Tarihi: 5.4.2016 11:21 Güncelleme Tarihi: 5.4.2016 11:47
Diyarbakır'da yol kenarına tuzaklanan patlayıcı imha edildi

İl Komutanlığı'na bağlı ekipler, Dicle İlçesi'nde grup köy yolundaki bir menfeze yerleştirdikleri, amonyum ve çivi ile demir parçaları ile güçlendirilmiş el yapımı bir patlayıcı bularak imha etti.

Dicle İlçesi'ne bağlı Kırkpınar ve Küpetaşı Mahalleleri arasındaki yol üzerinde bulunan bir menfeze tuzaklanan, tahrip gücü yüksek bir el yapımı patlayıcı, güvenlik güçleri tarafından son anda farkedilerek, kontrollü bir şekilde imha edildi.

El yapımı patlayıcının imha edilmesi ile ilgili Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Diyarbakır ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütünün son zamanlarda yapmış oldukları terör eylemleri neticesinde vatandaşlarımızın, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmalarını olumsuz olarak etkilenmektedir.

Diyarbakır'da yol kenarına kurulan patlayıcı imha edildi

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından; öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın her türlü terör eylemlerinden korunması, seyahat etme haklarını rahatlıkla kullanması maksadıyla her türlü tedbir alınmaktadır. Bu tedbirler kapsamında; Dicle ilçesine bağlı Kırkpınar mahallesi ile Küpetaşı mahalleleri arasında bulunan yolda icra edilen Mayın/EYP araması esnasında, Kırkpınar mahallesine giden yol üzerinde menfez altına bölücü terör örgüt mensuplarınca yerleştirilen...

PKK'LILARIN YERLEŞTİRDİĞİ BOMBA İMHA BÖYLE EDİLDİ!

21 İNŞAAT ÇİVİSİ İLE GÜÇLENDİRİLMİŞ!

1 adet mutfak tüpü içerisinde yaklaşık 50 kg amonyum nitrat ile güçlendirilmiş, 1 adet plastik bidon içerisinde EYP ile 21 adet içleri inşaat çivisi ile güçlendirilmiş demir içerisinde el yapımı patlayıcı tespit edilmiş ve tespit edilen el yapımı patlayıcılar, patlayıcı madde imha timi tarafından yola zarar vermemek için bulunduğu yerden emniyetli bir yere taşıdıktan sonra patlatılarak imha edilmiştir. Patlama sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat özgürlüğünü rahatlıkla kullanabilmesini sağlamak amacıyla teröristle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da yol kenarına tuzaklanan patlayıcı imha edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN