TGC Başkanı gözünün önündekini görememiş!

Giriş Tarihi: 5.4.2016
TGC Başkanı gözünün önündekini görememiş!
Vatana ihanetten yargılanan Can Dündar'ı duruşmalarda yalnız bırakmayan Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, olay anında adliyede bulunmasına rağmen, gözlerinin önünde SABAH muhabiri Dilek Yaman'a yapılan saldırıyı görememiş! Üstelik saldırıyı aradan günler geçmesine rağmen bir türlü kınayamayan Olcayto "Henüz görüntüleri seyretmedim" diyerek, büyük bir rezalete imza attı. 1 Nisan'da İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Olcayto, Can Dündar'ın duruşmasını beklemeye başladı. Bu sırada, Cumhuriyet yazarı Murat Sabuncu'nun Dilek Yaman'a saldırdığı anlara şahitlik etti.

'ASLINDA OLAY YERİNDEYDİM'
Olcayto, TGC'nin açıklama yapıp yapmayacağını soran SABAH muhabirine, "Ben de aslında olay yerindeydim. Bir şeyler oldu, ama tarafları dinlemedim, görüntüleri izlemedim henüz. Şu an vapurda Ada'ya gidiyorum. Görüntülere baktıktan sonra karar vereceğim" dedi. Aynı TGC, 6 Eylül 2015'te Hürriyet gazetesinin camlarının kırılması üzerine, 7 Eylül sabahı ilk saatlerde bir açıklama yaparak olayı kınamıştı. Hürriyet'in sadece kapı camları kırılmış, ne bir gazeteci dövülmüş, ne de bir muhabir darp edilmişti.

'BU ÇİFTE STANDART'
Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni, saldırıya suskun kalan meslek örgütlerinin, belirli ideolojilerin arka bahçesi olduğunu ispat ettiğini kaydetti. Yeni, "Saldırı anını televizyonda izledik. Saldıranların da meslektaşlarımız olmasından dolayı kanım dondu. Adlarında olan meslek örgütlerinden tepki bekledim, ancak göremedik. Bu meslek örgütleri, saldırıya uğrayan Sabah gazetesi muhabiri olduğu için mi tepki vermedi, merak ediyorum. Bu bir çifte standarttır" diye konuştu. Bu örgütlerin kendi fikir ve ideolojilerine uygun kişilere destek verdiğine dikkat çeken Yeni, "Silivri önünde nöbet tutuyor, ancak böyle bir saldırıda suskun kalabiliyorlar. 'yi temsil etmiyor, sadece yönetim kurulu üyelerini temsil ediyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TGC Başkanı gözünün önündekini görememiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN