Cengiz Çandar gazeteciliği bıraktı

Gazetecilik hayatının son yıllarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a adeta düşmanca saldıran Cengiz Çandar gazeteciliği bıraktığını açıkladı. Radikal.com.tr'de yazdığı son yazısında 40 yıllık gazetecilik hayatını noktaladığını belirten Cengiz Çandar'ın hakkında "Erdoğan gidecek dedi, kendisi gitti" yorumları yapıldı.

Giriş Tarihi: 6.4.2016 17:59 Güncelleme Tarihi: 6.4.2016 18:06
Cengiz Çandar gazeteciliği bıraktı

Radikal gazetesinin basılı yayınına son vermesinin ardından online olarak yayınlanan 'radikal.com.tr'de 25 Mart günü yayın hayatını sonlandırdı.

sitesinde 25 Mart gününden sonra siteye yeni ve köşe yazısı girişi yapılmamıştı fakat bugün 6 Nisan'da gazete yazarları veda yazılarını yayınladı.

Gazete yazarlarından Cengiz Çandar ise Radikal'deki son köşe yazısında yalnızca Radikal'e değil mesleğe de veda ettiğini duyurdu.

İşte Çandar'ın yazısındaki o satırlar:

"40 YILLIK GAZETECİLİK HAYATIM NOKTALANDI"

"Bu "veda yazısı" ile birlikte, 40 yıllık aktif gazetecilik hayatım da noktalanmış oluyor.

40 yıl sürmüş olan meslek hayatımın sona erdiğini, benim için simgesel anlamı olan bir günde öğrendim. Rahmetli babamın doğum günü, annemin ise ölüm günü olan günde.

Radikal'e yazımı yazmış ve göndermiştim ki, karım, "Radikal kapatılmış" dedi. Başımı kaldırıp baktım; o an ""da okuduğunu söyledi şaşkınlık içinde."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cengiz Çandar gazeteciliği bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN