Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İSTOK üyeleri ’nu istifaya davet etti

İSTOK üyeleri Genel Başkanı ’nu, Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu’na sarf ettiği sözler nedeniyle istifaya çağırdı.

Giriş Tarihi: 6.4.2016 18:41
İSTOK üyeleri Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etti

İSTOK üyeleri İzmir Basmane'de bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde toplanarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sarf ettiği sözleri protesto etti.

''ERDEMSİZ KILIÇDAROĞLU''

Kadınlar ellerinde "İzmir bu hakareti affetmeyecek", "Kişi kendinden bilir işi", "Kılıçdaroğlu kendine gel", "Edep yahu", "Erdemsiz Kılıçdaroğlu" yazılı dövizler taşıdı.

"HAKARET TÜM KADINLARA YAPILMIŞTIR"

Grup adına konuşan İSTOK Dönem Başkanı Avukat Halit Çelik, ''Herkesin dilediği gibi düşünmesi, düşüncesini özgürce ifade etmesi en temel haklardandır. Ancak hakaret ve nefret dili nitelikli bir düşünce açıklaması olmadığı için bu kapsamda asla değildir, suçtur. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na karşı sarf ettiği, 'aileden sorumlu bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette o da konuşuyor' ifadesi son derece çirkin, kaba, seviyesiz, ahlak dışı olduğu kadar hiçbir dini ve mezhep tarafından onaylanmayacak derecede ruhsuz ve maneviyatsız, hiçbir ideolojinin benimsemeyeceği kadar derinlikten yoksun. Sivil toplumun sözcüleri olarak, bu beyanları kuvvetli bir şekilde kınıyoruz, ayıplıyoruz.

''ÖZÜR DİLEYECEK DİYE BEKLERKEN...''

Kılıçdaroğlu, sarf ettiği sözden geri dönecek, kastını aşan beyanlar olduğu için özür dileyecek diye beklerken sözlerinin arkasında olduğunu açıklamış bulunuyor. Böylece kötülük kastı ile beyanlarda bulunduğunu itiraf etmiştir. Sarf edilen söz; hakaret, aşağılama ve nefret içermesi nedeni ile suç teşkil ettiği için Cumhuriyet savcılarını soruşturma için harekete geçmeye çağırıyor, kamuoyuna açık suç duyurusunda bulunuyoruz. Hakaret sadece bakana değil, kadınlığından dolayı aşağılandığı için tüm kadınlara, insan olarak hepimizedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İSTOK üyeleri Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya davet etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN