Türkiye'nin en iyi haber sitesi

binasına siyah çelenk

AK Parti’li kadın vekiller ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, dün Genel Merkezi’nin önüne siyah çelenk bırakarak CHP Genel Başkanı’nın sözlerini protesto etti

Giriş Tarihi: 7.4.2016
CHP binasına siyah çelenk
Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleri Ankaralı kadınları harekete geçirdi. Başta AK Partili kadın milletvekilleri olmak üzere birçok kadın derneği CHP önüne siyah çelenk bıraktı.

ATATÜRK'ÜN KEMİKLERİ SIZLAMIŞTIR
AK Parti Genel Başkan yardımcıları Şahin ve Fatma Betül Sayan Kaya öncülüğünde CHP önüne gelen AK Partili kadın milletvekilleri, Kılıçdaroğlu'nu kınayarak siyah çelenk bıraktı. Şahin, burada yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi: "CHP'nin rahmetli genel başkanlarının, Mustafa Kemal Atatürk'ün, İsmet İnönü'nün, Bülent Ecevit'in kemikleri sızlamıştır. Sayın Kılıçdaroğlu, o söz sizin eşinize söylenmiş olsaydı ne yapardınız? Bir insan irticalen konuşurken ağzından daha sonra yanlış olduğunu düşünebileceği bir cümle çıkabilir, üzüntü duyar, özür diler. Ama Sayın Kılıçdaroğlu 'Sözümün arkasındayım' dedi. Atatürk'ün oturduğu o koltuğa Sayın Kılıçdaroğlu leke sürmüştür."

KADINLARIN ÜSTÜNE YÜRÜYORDU
CHP'li kadın vekillere de "Niye bir tek tepki vermiyorsunuz? Yoksa bir Ankara milletvekilinizin başına gelenlerin kendi başınıza geleceğinden mi korktunuz" diye seslendi. AK Partili kadınların ardından bazı kadın dernekleri de CHP Genel Merkezi'nin önüne gelip Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkilerini sürdürdü. Kadın dernekleri protesto ederken, çok sayıda CHP'li de parti genel merkezinde toplandı. AK Parti aleyhine slogan atan CHP'liler, kadın derneklerini yuhaladı. Çevik kuvvet parti önünde yoğun güvenlik önlemi alırken, demirleri aşıp kadınların üzerine yürümeye kalkan bir CHP'li polis tarafından önlendi.

KADINLAR PROTESTO İÇİN YÜRÜDÜ
İstanbul'da KADEM öncülüğünde yürüyen kadınlar, "Edep yahu! İnsanlığın yüz karası. Kadına saygı" pankartları taşıdı. Ankara'da da Eğitici Valideler Derneği (EVADER), Güzide Kadınlar Eğitim ve Dayanışma Derneği (GÜZİDER) ve Yek Adım Derneği (YEKAD) üyesi çok sayıda kadın da protesto yürüyüşü yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP binasına siyah çelenk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN