Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ömer Çelik'ten ABD Büyükelçisi'ne cevap!

Giriş Tarihi: 7.4.2016 18:39 Güncelleme Tarihi: 7.4.2016 19:05
Ömer Çelik'ten ABD Büyükelçisi'ne cevap!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında, ABD Büyükelçisi John Bass'a cevap verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından öne çıkan satırbaşları:

Kılıçdaroğlu Türk siyaseti için problem olmanın ötesine geçmiş, bir ahlaki problem haline gelmiştir.

CHP'nin başında olması da talihsizliktir. Ana muhalefetin siyasette bir şey temsil edemez noktaya gelmesi, sadece statükonun temsilcisi konumuna gelmesi, siyasi açıdan antidemokratik söylemlerle gündeme gelmesi talihsizliktir.

ABD LAZER SİLAHINA İRAN'DAN GÖZDAĞI EN VAHİMİ BUDUR

Aslında bir iki sağduyulu açıklama vardı CHP'den. Bunu büyütebilselerdi bir çıkış noktası olacaktır. Siyasi ve ahlaki açıdan sorunlu bu açıklamalar hiçbir şekilde kabul edilemez.

Çeşitli söylemler hatırlıyoruz. Ama en vahimi budur. Bir siyasetçiden ortaya çıkması, bunu bir hanımefendiye söylemiş olması, Kılıçdaroğlu ile beraber anılacak. Toplumun duyarlı kesimlerine bunu protesto eden kadınlara teşekkür ediyoruz. Partiler üstü ortak bir tutum alınmasını tavsiye ediyoruz.

AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ÇATIŞMALARI

Türkiye 'ın haklı davasının her yanındadır. Biz 'ı ne zaman anarsak "Can Azerbaycan" olarak anıyoruz.

Sayın Aliyev'le Sayın Cumhurbaşkanımız'ın kardeşane fotoğraf her iki milletimizin hafızasında ve coğrafyamızın başka yerlerinde de her zaman saygı ve sevgiyle hatırlanacaktır.

TÜRKİYE HER ZAMAN AZERBAYCAN'IN YANINDADIR

Türkiye Ermenistan ile ilişkilerinin normalleşmesi döneminde de Azerbaycan'ın haklarını korunmasını da ön şart saymıştır. Azerbaycan politikası bizim milli politikamızın davasıdır. Sizin şehitleriniz bizim şehitlerimizdir. Bugünlerde 'İşgale dur de' şeklindeki kampanyaya destek veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti her zaman Azerbaycan'ın yanındadır.

TOLERANS GÖSTERİLMEZ

(ABD Büyükelçisi John Bass'ın 'biz hakareti ifade özgürlüğü kapsamında tutarız' sözlerine cevaben) Biz basın özgürlüğü konusunda telkin almak durumunda değiliz. Kuşkusuz basın ve ifade özgürlüğü konusunda bir şüphe yok. Fakat farklı ülkelerde farklı düzenlemeler var. Bizim toplumumuzda hakarete toleransla bakılmaz. Eleştiri olabilir. Ama hakarete tolerans tanınmaz.

Bakıyorsunuz Türkiye terör saldırısıyla karşı karşıya kaldığı zaman yaptığı düzenlemeleri eleştirenlerin bakıyorsunuz kendi ülkelerinde de aynı düzenlemeler var.

PYD'YE DE YAPMALARINI BEKLERDİK

(John Bass'ın PKK'ya 'saldırıları durdurun' çağrısı hakkında) Müttefikimizin 'PKK silah bıraksın' noktasında olması memnuniyet verici. Ama PYD için de bu çağrıyı yapmasını beklerdik.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ömer Çelik'ten ABD Büyükelçisi'ne cevap!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN