Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güven: Kimlik bilgileri siyasi partilere verdiğimiz veri tabanıyla uyuşmakta

Giriş Tarihi: 8.4.2016 17:06 Güncelleme Tarihi: 8.4.2016 18:25
Güven: Kimlik bilgileri siyasi partilere verdiğimiz veri tabanıyla uyuşmakta

YSK Başkanı Sadi Güven, te yayınlanan kimlik bilgileri ile ilgili olarak inceleme yaptıklarını belirterek, "Verilerin 2008 tarihinde paylaşılan dosyalarla uyumlu olduğu görülmüştür" dedi.

YSK Başkanı Sadi Güven, kimlik bilgilerinin sızdırılması hakkında açıklamalarda bulundu. Güven yaptığı açıklamada, " sitelerinde yaptığımız araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgiler, siyasi partilere verdiğimiz veri tabanıyla uyuşmaktadır. Mühendislerimiz incelemeleri yaptılar, bizdeki kayıtlarla bire bir uyumlu olmasına rağmen bizim sistemimizden herhangi bir sızma yoktur. Sızma, hemen hemen de imkansız derecede güçtür. Çok güçlü şekilde sistemi koruyoruz." ifadelerini kullandı.

İŞTE YENİ ÇİPLİ KİMLİK KARTLARI

"Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bizden bu konuda bilgi talebinde bulundu" diyen YSK Başkanı Güven sözlerine şöyle devam etti:

"Başsavcılık istemeden önce de kamuoyunda konuşulmaya başlandığında, belgeler doğru mudur, değil midir, nereden çıkmıştır, sızma mıdır, bizim verdiklerimiz listelerden kamuoyuna aktarılan bilgiler midir, bu konuda bir araştırma yapmıştık. Çalışmalarımız devam ediyor. O bilgileri başsavcılığa göndereceğiz. İnternette dolaşan dosyadaki verilerin 2008 tarihinde paylaşılan dosyalarla uyumlu olduğu görülmüştür. O dönemde listeleri kimlerin aldığı bizde var ama kim sızdırmıştır, bu yargının bilebileceği bir şey."

46 MİLYON VATANDAŞIN BİLGİSİNİ CHP PAYLAŞTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güven: Kimlik bilgileri siyasi partilere verdiğimiz veri tabanıyla uyuşmakta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN