Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP, taban kaybetti

Giriş Tarihi: 11.4.2016
HDP, taban kaybetti

Terör örgütü PKK’nın, bölge halkına hayatı zehir ettiğini söyleyen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: Halk, bölgede teröre destek veren vekil istemiyor. HDP de bu yüzden taban kaybetti

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, terör örgütünün hayatı zehir eden vahşeti nedeniyle halk desteğini kaybettiğini söyledi. Teröristlerden temizlenen Silopi'de geçtiğimiz ay incelemelerde bulunan Yılmaz, terörle arasına mesafe koymayan HDP'nin de bölgede büyük ölçüde taban kaybettiğini belirterek, halkın artık teröristlere destek veren milletvekili istemediğini söyledi. Diyarbakır Sur başta olmak üzere bölgede koruma amaçlı imar planının devreye sokulacağını söyleyen bölgedeki çalışmaları SABAH'a değerlendirerek, şu mesajları verdi:

TÜRKİYE'YE TAŞIMAYA ÇALIŞIYORLAR: Suriye'deki olaylar 'ye taşınmak isteniyor. Birileri , Suriye, Irak olsun diye çaba harcayıp, gençleri ölüme gönderiyorlar.

EMNİYET VE MAĞDURİYET: Belli ilçelerde operasyonlar sürüyor. Bölgenin her yerinde huzuru, emniyeti sağlayacağız. Huzuru, emniyeti sağladıktan sonra vatandaşımızın mağduriyetini gideriyoruz. Terörle etkili mücadele sürerken, vatandaşı da terörden ayırıp en güçlü şekilde kucaklayacağız. Operasyonlar terör bitene kadar sürecek.

YAŞAMI ZEHİR ETTİ: PKK sivil halkın içine girip çukurlar kazdı, bombalar yerleştirdi. Silahlarla, el yapımı patlayıcılarla Cizre, Silopi, sur'u yaşanmaz hale getirdi, halkın yaşamını zehir etti.

GÜVENLİK KAYGILARI: Güvenliğin olmadığı yerde nitelikli hayat, kültür, sanat, turizm, eğitim olmaz. Tekrar yaşanmaması için bazı tedbirler alıyoruz, alacağız. İlgili kurumlarımız güvenlik boyutuna bakıyor. Kurşun geçirmez kabinlerle tedbirler alınıyor.

MÜCADELEDE KARARLIYIZ:
Operasyonlar Yüksekova, Şırnak merkez ve Nusaybin'de. Maalesef Silopi'ye de sızma oldu. Orada da belli çalışmalar yapılıyor. Her türlü vasıtayla terörle mücadele edeceğiz dönüşü yok.

ALTYAPI TAMİR EDİLİYOR: İller Bankası kanalıyla altyapı tamir ediliyor. Belli ilçelerde Karayolları kanalıyla yollar asfaltlanıyor. Zarar gören esnafa kredi kolaylıkları sağladık. Önümüzdeki dönemde Halk bankası kanalıyla faizsiz kredi uygulaması gerçekleşecek.

DOKUNULMAZLIK KALKARSA:
(HDP'lilerin dokunulmazlığı kalkarsa) Toplumsal açıdan sorun olacağını düşünmüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP, taban kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN