Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehadet şerbetini oruçluyken içti

'in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan imha uzmanı Erkan Başpehlivan'a, ablasından istediği ' çöreği' paketlerinin şehit düştüğü gün ulaştığı ortaya çıktı. Şehidin o gün oruçlu olduğu da öğrenildi.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 12:31 Güncelleme Tarihi: 11.4.2016 14:03
Şehadet şerbetini oruçluyken içti

'in Nusaybin ilçesinde 4 gün önce şehit düşen evli ve 2 çocuk babası imha uzmanı Erkan Başpehlivan'ın şehadetinden 2 gün önce telefonda görüştüğü ablası Belgin Ekmekçioğlu'ndan çöreği istemesi üzerine abla, çörekleri hızlı bir şekilde ulaştırmak için Amasya Emniyet Müdürlüğü'ne giderek durumu anlattı. Amasya Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Belgin Ekmekçioğlu'ndan durumu dinlemesinin ardından harekete geçerek çöreklerle birlikte okuldaki öğrencilerin asker ve polisler için yazdıkları şiirleri de otobüsle Mardin'e gönderdi. Ancak kutular Mardin'e ulaştığında Erkan Başpehlivan'ın şehit olduğu ortaya çıktı.

O GÜN ORUÇLUYDU

Kutuların orada görev yapanlara ulaştığı gün Erkan Başpehlivan'ın şehit olduğunu öğrendiklerini belirten Amasya Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, o g��n oruçlu olduğu öğrenilen Başpehlivan'ın şehadet haberini şehit özel harekat polisi İdris Bolat için düzenlenen mevlidin ardından aldıklarını söyledi.

Artunay, "Hepimiz gerçekten diğer şehitlerimize üzüldüğümüz gibi bu arkadaşımıza da çok üzüldü. Bizim bildiğimiz ablasıyla konuştuğu zaman çeşitli yardım malzemelerinin gideceğini öğrenince özellikle Amasya çöreği istediğini kendilerinden duymuştum. Bu vesileyle de Nusaybin'e göndermek istediler. Son isteği miydi bilmiyoruz ama yeyip yemediği konusu da gerçekten apayrı bir üzüntü kaynağı" diye konuştu.

Şehadet şerbetini oruçluyken içti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehadet şerbetini oruçluyken içti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN