İki saldırının failleri aynı karede

Giriş Tarihi: 13.4.2016 20:57
İki saldırının failleri aynı karede

Suruç saldırısını gerçekleştiren Abdurrahman Alagöz ile tren garı patlamasında canlı ları Ankara'ya getiren ve patlamayı organize eden Halil İbrahim Durgun'un kamptaki fotoğrafları ortaya çıktı. Söz konusu fotoğraflar da her iki saldırının Yunus Durmaz'ın yönettiği hücresince gerçekleştirildiğini ortaya koydu.

Tren Garı saldırısının ardından ele geçirilen terör örgütü DAEŞ'in sözde emiri firari Yunus Durmaz'ın bilgisayar incelemesi tamamlandı. Durmaz'ın bilgisayarında Suruç saldırganı Abdurrahman Alagöz ile Gar saldırısı organizatörü Halil İbrahim Durgun'un aynı kampta çekilmiş fotoğrafları bulundu. İki teröristin canlı listesindeki diğer isimlerle birlikte mangal partisi yapıp, çay içtikleri anları fotoğrafladıkları tespit edildi.

GAR SALDIRISINDA SURUÇ İZİ ÇIKTI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 10 Ekim 2015'te gerçekleştirilen cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırısıyla ilgili soruşturmada sona gelinirken, dijital veri incelemesinde önemli ipuçlarına ulaşıldı. Saldırı sonrası kayıplara karışan örgütün Gaziantep sözde emiri ve aranan teröristler listesinde kırmızı kategoride yer alan firari Yunus Durmaz'ın bilgisayar incelemesinde bulunan fotoğraf ve bilgiler Gar saldırısı ile Suruç saldırısı arasındaki bağlantıyı gözler önüne serdi.

TERÖR KAMPINDA MANGAL SEFASI
Dijital veri incelenmesinde terör örgütünün 18 ilde 25 noktada büyük çaplı saldırı planladıkları deşifre edildi. Ele geçirilen fotoğraflarda ise 20 Temmuz 2015 tarihinde Suruç saldırısını gerçekleştiren canlı bomba Abdurrahman Alagöz ile Tren Garı saldırısını gerçekleştiren ağabeyi Yunus Emre Alagöz ve diğer bombacıyı taşıyan Halil İbrahim Durgun'un olduğu görüldü. Ayrı fotoğraf karelerine yansıyan ikilinin mangal yaptıkları görüldü. Yemek yeme ve çay içme anları fotoğraflanan ikiliye terör örgütün diğer üyeleri eşlik ediyor.
Silahlı oldukları görülen grubun içinde İçişleri Bakanlığı tarafından aranan teröristler listesinde yer alan ve canlı bomba oldukları bilinen Kasım Dere, Mehmet Şükrü Yoldaş, "Sefa Dayı" kod adlı Osman Kızılbent ile isimleri tespit edilemeyen diğer örgüt elemanlarının da olduğu belirlendi.

SALDIRI İÇİN MOTOSİKLETLE YOLA ÇIKMIŞ
Öte yandan Tren Garı saldırısında eskortluk yapan aracın şoförü tutuklu Yakup Şahin'in ifadesine de dikkat çekildi. Soruşturma kapsamında Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilen yazıda Şahin'in, Suruç patlaması failli Abdurrahman Alagöz'ün, Halil İbrahim Durgun tarafından Gaziantep'teki hücre evinde iki gün misafir edildiği ve patama günü motosikletle Suruç'a gönderildiği ifadesine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki saldırının failleri aynı karede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN