Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sur'da tek binaya 4 yerleşti

Giriş Tarihi: 13.4.2016 11:54
Sur'da tek binaya 4 okul yerleşti

'ın Sur ilçesinde teröristlerce yakılan 5 un tabelası, Yenişehir ilçesindeki bir binaya asıldı. Binada, Surlu 880 öğrencinin eğitimine devam edildiği ve öğrencilere taşımalı eğitim verildiği açıklandı.

Sokağa çıkma yasağının bazı mahallelerinde sürdüğü 'ın merkez Sur ilçesinde, Mardinkapı İlk ve Ortau, Yavuz Selim Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Süleyman Nazif İlkokulu binaları teröristler tarafından yakılıp, tahrip edilmişti. İlçede, gerek sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerekse okulların tahrip edilmesi nedeniyle öğrenciler okullarına gidemedi. Bunun üzerine söz konusu okullarda eğitim gören 4 bin 520 öğrencinin büyük bir bölümü kayıtlarını kentteki diğer okullara aldı. Yakılan 4 okulun tabelaları ise, Yenişehir ilçesinde yeni yapılan bir binaya asıldı. Binada, Surlu 880 öğrenciye taşımalı eğitim verildiği öğrenildi.

Sokağa çıkma yasağının bazı mahallelerinde sürdüğü Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde, Mardinkapı İlk ve Ortaokulu, Yavuz Selim Ortaokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Süleyman Nazif İlkokulu binaları teröristler tarafından yakılıp, tahrip edilmişti. İlçede, gerek sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerekse okulların tahrip edilmesi nedeniyle öğrenciler okullarına gidemedi. Bunun üzerine söz konusu okullarda eğitim gören 4 bin 520 öğrencinin büyük bir bölümü kayıtlarını kentteki diğer okullara aldı. Yakılan 4 okulun tabelaları ise, Yenişehir ilçesinde yeni yapılan bir binaya asıldı. Binada, Surlu 880 öğrenciye taşımalı eğitim verildiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sur'da tek binaya 4 okul yerleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN