Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'li kadınlar Kılıçdaroğlu'nu şikayet etti

'li kadınlar, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkındaki sözleri nedeniyle 'ün annesi Zübeyde Hanım'a şikayet etti.

Giriş Tarihi: 14.4.2016 12:01 Güncelleme Tarihi: 14.4.2016 12:11
AK Parti'li kadınlar Kılıçdaroğlu'nu şikayet etti

'nın düzenlediği protesto gösterisi Zübeyde Hanım'ın 'da bulunan anıt mezarında yapıldı.

Protestoya AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu, Karşıyaka Kadın Kolları Başkanı Ayşe ve çok sayıda partili katıldı.

Burada basın açıklaması yapan Karşıyaka Kadın Kolları Başkanı Ayşe Demir, "Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği; ahlak ve insaftan yoksun ifadeler ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun TBMM çatısı altında bir kadına hakaret ettiğini öne süren Demir şunları söyledi: "Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı'nı bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakârlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür. Bizler siyaseti vatana, millete hizmet olarak gören ve millete hizmeti hak yolunda en büyük gaye edinmiş kadınlar olarak; Şimdi zaman, hakaretini sahibine iade etme zamanıdır diyoruz. Başta 'li hemcinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'li kadınlar Kılıçdaroğlu'nu şikayet etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN