Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan: Bunlar bukalemun gibiler

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile mücadele konusunda açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 14.4.2016 20:12
Akdoğan: Bunlar bukalemun gibiler

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile mücadele konusunda, "Bunlar tabii bukalemun gibiler, kabuk değiştiriyorlar, farklı görünümler, adlar altında tekrar güçlerini muhafaza etmeye çalışıyorlar. Bu oyuna da gelmemek gerekiyor." dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Tvnet ana haber bültenine katılarak, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Devam eden birçok sürecin başarıya ulaşmasının paralel yapı ile mücadeledeki başarıya bağlı olduğunu belirten Akdoğan, "Terörle mücadelede başarılı olabilmemiz ancak paralel ile mücadelede başarılı olabilmemize bağlıdır. Çünkü paralel ile PKK arasında da çok ciddi işbirliği, dayanışma olduğunu görüyoruz. Paralele bağlı birtakım kişilerin süreci sabote ettiklerini görebiliyoruz, bilgi aktardıklarını, sızdırdıklarını biliyoruz. Bu yüzden terörle mücadele çok hayati bir süreçtir, bunda da başarılı olabilmemizin şartlarından bir tanesi paralel ile mücadelede başarılı olabilmektir. Bu birçok açıdan böyledir." diye konuştu.

''DEVLETE SAVAŞ AÇMIŞTIR''

Paralel yapı konusunun Milli Güvenlik Kurulu kararlarına ve Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'ne girdiğine, hükümetlerinin öncelikli konularından bir tanesi olduğuna dikkati çeken Akdoğan, "Sadece hükümete ve partiye savaş açmamış bu örgüt, aynı zamanda devlete savaş açmıştır. Bir ihanet şebekesidir, bir casusluk şebekesidir ve devletin bütün kurumlarına savaş açmıştır. 17 Aralık sürecinde eğer başarılı olsalardı adeta 'ye esaret rejimi getireceklerdi. Bu yüzden bu hastalıklı yapıya karşı topyekun bir mücadele, amasız, amansız bir mücadele ortaya konulması çok büyük önem taşıyor." değerlendirmesinde bulundu.

"HERKESE ZULÜM"

PDY ile mücadelenin, kendisinin koordinasyonunda yürütüldüğünü anımsatan Akdoğan, bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Akdoğan, "Legal görünümlü illegal yapılanma" içindeki bu yapının herkese zulüm yaptığına işaret ederek, "Diğer cemaatlere yapmışlar, vakıflara, derneklere yapmışlar, bürokratlara yapmışlar, ordudan istihbarat kuruluşlarına kadar bütün kurumlara kadar yapmışlar. Bu yüzden bu hastalıklı yapının artık 'ye zarar vermesini engellememiz gerekiyor, bunu tamamen sona erdirmemiz gerekiyor. Sistemi paralize etmeye çalışan bu yapının artık sistemi zehirlemesini, demokrasiye zarar vermesini engellemek gerekiyor. Bu demokrasiye, hukuka bir meydan okumadır aynı zamanda, buna karşı bu mücadele, bu yüzden için hayat memat meselesidir." ifadelerini kullandı.

"BUKALEMUN GİBİLER"

Akdoğan, bütün kurumların, PDY ile mücadeleyi, devlet ve milli güvenlik meselesi olarak gördüğünü ve kararlılıkla konunun üzerine gittiğini belirterek, "Bunlar tabii bukalemun gibiler, kabuk değiştiriyorlar, farklı görünümler, adlar altında tekrar güçlerini muhafaza etmeye çalışıyorlar. Bu oyuna da gelmemek gerekiyor." dedi.

Dünyanın pek çok yerinde bu yapının Türkiye düşmanları ile ittifak yaptığını bildiren Akdoğan, "Bir şer cephesi, bir şer ittifakı oluşturmuş durumdalar. Dünyada ne kadar Türkiye aleyhinde bir şey varsa biraz kazıyın altında bunlar çıkar. Bu yüzden bu çok hayati bir konudur ve hükümetimiz kararlı bir şekilde bu yapıyla mücadeleyi sonuna kadar götürme konusunda kararlıdır." değerlendirmesinde bulundu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan: Bunlar bukalemun gibiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN