Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Demirtaş'tan tazminat kazandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında kendisine "ağır hakaret, iftira ve ithamlarda" bulunduğu gerekçesiyle açtığı davada, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'tan 20 bin lira manevi tazminat kazandı.

Giriş Tarihi: 14.4.2016 16:02 Güncelleme Tarihi: 14.4.2016 17:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan Demirtaş'tan tazminat kazandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Temmuz 2015'te partisinin grup toplantısında kendisine "ağır hakaret, iftira ve ithamlarda" bulunduğu gerekçesiyle açtığı davada, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'tan 20 bin lira manevi tazminat kazandı.

DEMİRTAŞ'IN AVUKATI DOKUNULMAZLIĞA SIĞINDI!

Ankara 4. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, Erdoğan'ın avukatları Hüseyin ve Muammer Cemaloğlu ile Demirtaş'ın avukatı Mahsuni katıldı. Hüseyin , söz konusu konuşmada Demirtaş'ın ağır hakaret, iftira ve ithamlarda bulunduğunu belirterek, davanın kabulüne karar verilmesini talep etti. Avukat Karaman ise Demirtaş'ın konuşmasını Meclis çatısı altında yaptığı için sorumsuzluk sınırları içinde kaldığını savunarak, davanın reddedilmesini istedi.

Davayı kısmen kabul eden Hakim Ayşe Şule Yıldırım, Demirtaş'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 20 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Demirtaş'tan tazminat kazandı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN