'li vekil PKK'lılara eylemci dedi!

Giriş Tarihi: 15.4.2016 17:09 Güncelleme Tarihi: 15.4.2016 17:55
CHP'li vekil PKK'lılara eylemci dedi!

Milletvekili Şenal Sarıhan, Meclis’te Yüksekova’daki izlenimlerini anlatırken, PKK’lı teröristlere "eylemci" tanımlaması yaptı.

Milletvekili Şenal Sarıhan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Köy Enstitüleri'nin kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlatan Sarıhan, "Toplam sayıları 21 olan Köy Enstitüleri'nden bin 398 kadın, 15 bin 943 erkek olmak üzere 17 bin 341 köy öğretmeni diploma almıştır. 1936-1947 yılları arasında faaliyet gösteren eğitmen kurslarından ise 8 bin 675 eğitmen mezun oldu. bölümlerinden de bin 248 sağlık memuru yetişti. Ne yazık ki çok partili rejime geçtikten sonra yeni kurulan Demokrat Parti'nin yoğun eleştirileriyle karşılaşan Köy Enstitüleri, iktidar partisinde iç dengelerin de değişmesi sonucunda ancak altı yıl yaşayabildi" ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTLERE 'EYLEMCİ' TANIMLAMASI
CHP heyetinin Yüksekova'ya alınmamasına ilişkin olarak Sarıhan, güvenlik güçleri ile Hakkari Valisinin kendilerine farklı bilgi verdiğini söyleyerek, "Sadece sokağa çıkma yasağının bile hak ihlali oluşturduğunu düşünüyoruz. Orada geniş halk yığınları için bile problemin olduğu düşüncesindeyiz. Terörle mücadele ederken halkın haklarına müdahale edilmesi, kısıtlanmasının ciddi bir insan hakkı sorunu olduğu inancındayız. Aldığımız bilgiler çok sayıda evin yıkılmış olduğu yönündeydi. Bir grup eylemcinin, 50 kadar, alanı terk etmek üzere olduğu, bunun neye işaret olduğunu bilmiyoruz. Bizim isteğimiz bir an önce Türkiye'nin her yerinde insanların barış içinde bir arada yaşayabileceği, her türlü insan hakkının korunabildiği bir ortamın inşasıdır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li vekil PKK'lılara eylemci dedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN