Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Enis Berberoğlu hakkında casusluktan fezleke!

Can Dündar’a MİT TIR’ları görüntülerini verdiği iddia edilen Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında 'casusluktan' fezleke hazırlandı.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 20:54
Enis Berberoğlu hakkında casusluktan fezleke!

MİT TIR'larının durdurulması görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. MİT TIR'larının durdurulması görüntülerinin yayınlanmasına ilişkin açılan davada Cumhuriyet Gazetesi Temsilcisi Erdem Gül ile birlikte yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, cezaevinden tahliye edilmesinin ardından "Tutuklandık" isimli bir çıkarmıştı. Can Dündar kitabında, MİT TIR'larına ait görüntüleri kendisine 'solcu bir vekilin 27 Mayıs'ta getirdiğini' yazmıştı.

DOKUNULMAZLIĞININ KALDIRILMASI İÇİN...

Bunun üzerine harekete geçen başsavcılık, Dündar'ın HTS kayıtlarını incelemişti. Aynı gün Dündar ile buluşan kişinin 'li Enis Berberoğlu olduğu ortaya çıkmıştı. Başsavcılık, milletvekili olduğu için yargılanması izne tabii olan Berberoğlu hakkında "suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgüte üye olmadan yardım etmek" ve "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı.
Fezleke Adalet Bakanlığı'na iletilmek üzere soruşturmayı yürüten Başsavcıvekili İrfan Fidan tarafından Özel Suçlar Soruşturma Bürosu'na gönderildi. Özel suçlar soruşturma bürosunun fezlekeyi önümüzdeki hafta içerisinde Adalet Bakanlığına göndereceği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enis Berberoğlu hakkında casusluktan fezleke!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN