FETÖ'cü vekilin dokunulmazlık telaşı!

Giriş Tarihi: 15.4.2016 14:07 Güncelleme Tarihi: 15.4.2016 14:33
FETÖ'cü vekilin dokunulmazlık telaşı!

FETÖ’nün tetikçisi Karşı Gazetesi’nin kurucusu ve milletvekili Eren Erdem AK Parti’nin dokunulmazlıklar konusundaki anayasa değişikliği teklifine hayır diyeceğini açıkladı. FETÖ’nün işadamları derneği TUSKON’dan gelen yasadışı belgeleri Karşı Gazetesi’nde yayınlayarak FETÖ’nün 17-25 Aralık darbesine destek veren Eren Erdem, milletvekili seçildikten sonra FETÖ’ye yapılan her operasyonda örgütün milletvekili gibi hareket ederek CHP’den bile tepki almıştı.

AK Parti'nin dokunulmazlıklar konusunda Anayasa değişikliği teklifinde ilk fireyi verdi. FETÖ'nün tetikçisi Karşı Gazetesi'nin kurucusu ve CHP milletvekili Eren Erdem AK Parti'nin dokunulmazlıklar konusundaki anayasa değişikliği teklifine hayır diyeceğini açıkladı. FETÖ'nün işadamları derneği TUSKON'dan gelen yasadışı belgeleri Karşı Gazetesi'nde yayınlayarak FETÖ'nün 17-25 Aralık darbesine destek veren Eren Erdem, milletvekili seçildikten sonra FETÖ'ye yapılan her operasyonda örgütün milletvekili gibi hareket ederek CHP'den bile tepki almıştı.

HESAP VERMEKTEN KAÇIYOR

Değişikliğe kendi adına "hayır" diyeceğini belirten Erdem, söz konusu değişiklik ile vekilliklerin düşürülmesi ihtimalinin doğduğuna dikkati çekerek, AK Parti'nin "'yi derhal erken seçime götürecek bir aritmetik yapı kurabileceğini" söyledi. Erdem ayrıca, " siyaseti adına bir kırılma ortaya çıkabilir," şaşırtan uyarılarda bulundu. Geçtiğimiz hafta Karşı Gazetesi ve yöneticilerine operasyon yapılmış, milletvekili olan Eren Erdem hakkında Başsavcılık tarafından fezleke hazırlanmıştı. Eren Erdem'in bu çıkışı "tutuklanacağını anlayınca bahaneler üreterek mahkemelerden kaçmaya çalışıyor" şeklinde yorumlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cü vekilin dokunulmazlık telaşı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN