Partisini paralel yapının sözcüsü haline getirenler 'yi yönetebilir mi?

Başbakan Davutoğlu, "Kendi partisini yönetmekten aciz olanlar, partisini paralel yapının sözcüsü haline getirenler 'yi yönetebilir mi Allah aşkına?" dedi.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 17:40
Partisini paralel yapının sözcüsü haline getirenler Türkiye'yi yönetebilir mi?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Acaba şu an AK Parti değil de herhangi bir muhalefet partisi iktidarda olsaydı, bu pozitif tablo ortaya çıkabilir miydi, mümkün müydü? Kendi partisini yönetmekten aciz olanlar, partisini paralel yapının sözcüsü haline getirenler, 'yi yönetebilir mi Allah aşkına? Kendi partilerini yönetemeyenlerden, proje üretemeyenlerden, siyaset geliştiremeyenlerden bu millete hayır gelir mi? Her biri kendi içinde mücadeleye düştü. Kurultay kavgalarına girdiler, kongre kavgalarına girdiler." dedi.

Davutoğlu, yaklaşık 600 milyon lira değerindeki 81 projenin Düzce Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, "1 Kasım zaferi sonrası söz verdiği gibi teşekkür ziyaretlerini sürdürdüğünü" belirten Davutoğlu, "Birçok ilimize gittim, doğuda, batıda, Mardin, Diyarbakır, Erzincan, Bingöl, Manisa'ya, İzmir'e, İstanbul'a, Konya'ya... Bugün sabah da Kocaeli'deydim. Şimdi de Düzce'ye geldim teşekkür etmeye, sizlere minnetimi ifade etmeye geldim." diye konuştu.

Kendilerini destekleyenleri mahcup etmediklerini ve etmeyeceklerini dile getiren Davutoğlu, "Bu al bayrakları dalgalandıran AK Gençlik'le biz hep omuz omuza yürüyeceğiz. Hocanız da hep sizinle beraber olacak." dedi.

Sabah Kocaeli'de gençlik çalıştayında olduğunu anımsatan Davutoğlu, "Oradaki genç arkadaşlarınızdan size selam getirdim. Ayrıca Van'da yine böyle al bayraklarıyla mitingi bir an kesip İstiklal Marşı okuyan Vanlı gençlerden, Diyarbakır Ulu Cami'den çıktığımda beni karşılayan on binlerce Diyarbakırlı gençten, Silopili gençten size selam getirdim. Onlar, 'bu millet ayrılmaz, bu ülke bölünmez' diye haykırdı. Onlara da size de teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"Bu ülkenin her santimetrekaresinde al bayrağı dalgalandıracağız"

Bir ayağının doğuda, bir ayağının batıda olacağı sözünü verdiğini anlatan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Pazartesi Şanlıurfa'daydık. Bugün Kocaeli'de, Düzce'de. Şanlıurfa'nın kurtuluş gününde on bin insanla İstiklal Madalyasını Şanlıurfa'ya götürdük. Oradan da sizlere selam getirdik. Şanlıurfa'dan Düzce'ye selam getirdik. 'nin doğusunu, batısını adım adım gezeceğiz ve Allah'ın izniyle 'bu ülke bölünmez, bu millet ayrılmaz' diye haykıracağız her yerde. Her santimetrekaresinde bu ülkenin bu al bayrağını dalgalandıracağız."

"Edep dışına çıkan açıklamalar yapanlardan bu millete hayır gelir mi?"

Davutoğlu, 2015'te yaklaşık 700 bin, krizden bu yana da 6 buçuk milyon kişiye ilave istihdam sağladıklarını anımsatarak, özellikle kadınların istihdamını artırdıklarını, AK Parti hükümetlerinin mali disiplini çok önemli bulduğunu, 2016'nın ilk üç ayında bütçenin fazla verdiğini aktardı.

Başbakan Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bankacılık sektörünü sağlam bir zemine oturttuk. Acaba şu an AK Parti değil de herhangi bir muhalefet partisi iktidarda olsaydı, bu pozitif tablo ortaya çıkabilir miydi, mümkün müydü? Kendi partisini yönetmekten aciz olanlar, partisini paralel yapının sözcüsü haline getirenler, 'yi yönetebilir mi Allah aşkına? Kendi partilerini yönetemeyenlerden, proje üretemeyenlerden, siyaset geliştiremeyenlerden bu millete hayır gelir mi? Görüyorsunuz, her biri kendi içinde mücadeleye düştü, kurultay kavgalarına girdiler, kongre kavgalarına girdiler. Ama biz, sizinle beraberiz. Arkamızda millet, önümüzde ufuk, yeni yollara düştük. Siyasi nezakete sahip olmayanlardan, her kelimesiyle haya ve edep dışına çıkan açıklamalar yapanlardan bu millete hayır gelir mi?"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerine giderken, bütün vatandaşların doğumdan emekliye kadar ki ihtiyaçlarını hesaba katan vaatlerde bulunduğunu anımsatarak, üç ayda söz verdikleri bütün vaatlerin yüzde 100'ünü yerine getirdiklerini belirtti.

AK Parti'nin hiçbir zaman mazeretlerin arkasına saklanmadığını kaydeden Davutoğlu, "Biz mazeretlerin, bahanelerin arkasına saklanacak bir hareket değiliz, söz verdik ve yaptık." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Partisini paralel yapının sözcüsü haline getirenler Türkiye'yi yönetebilir mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN