" önce paralelle mücadelede başarılı olacak"

Giriş Tarihi: 15.4.2016 17:50
Türkiye önce paralelle mücadelede başarılı olacak

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, ", eğer terörle mücadelede başarılı olacaksa önce paralelle mücadelede başarılı olacak. İleri demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ulaşacaksa, önce bu hastalıklı yapıyla mücadeleyle ulaşacak." dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Üsküdar Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Üsküdar'daki Kartal Baba Camisinin açılışına katıldı.

Asırlardır devam eden vakıf geleneğinin tek amacının "Allah'ın rızasını kazanmak" olduğunu dile getiren Akdoğan, Bediüzzaman Said Nursi'nin de bir vakıf insan olduğunu belirtti.

Birilerinin sonradan çıkarak önce Risale-i Nur'a, Bediüzzaman'a ihanet ettiğini dile getiren Akdoğan, "Sonra bu millete, bu devlete ihanet ettiler. Bunların kimler olduğunu biliyorsunuz." diye konuştu.

"Bu nasıl bir kirli işbirliğidir?"

Akdoğan, bir hareket milletin temiz duygularını istismar ederek farklı arayışlar içinde ülkesine düşmanlık yapmaya başlıyorsa bunun, 'ye zarar vermesinin önüne geçmek gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"İş birliği yapmaktan çekinmedikleri yapılar, düşmanlarını geçtik, içerideki terör örgütlerine bilgi sızdırıyorlar ve 'nin şu anki terörle mücadelesini akamete uğratmaya çalışıyorlar. Bu nasıl bir kirli işbirliğidir? Türkiye, eğer terörle mücadelede başarılı olacaksa önce paralelle mücadelede başarılı olacak. İleri demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ulaşacaksa, önce bu yapıyla, bu hastalıklı yapıyla mücadeleyle ulaşacak."

"Bizim geleneğimizde 'Her yol mubahtır' anlayışı yok. Bunlar sanki hükümet cemaatlerle problemliymiş gibi göstermeye çalışıyorlar." diye konuşan Akdoğan, "Türkiye'deki vakıflar, dernekler, cemaatler, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini çok iyi biliyor. Bütün bu vakıflarımız, derneklerimiz bugün özgürce bu faaliyetlerini yürütebiliyor. Ama bütün bunlara karşı siz devlete savaş açarsanız, devletin kurumlarını ele geçirmeye çalışırsanız, buna da kimse izin vermez." değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye önce paralelle mücadelede başarılı olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN