Başbuğ: Erdoğan’dan başkası paralelle mücadele edemezdi

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Başbuğ: Erdoğan’dan başkası paralelle mücadele edemezdi

Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ, 17-25 Aralık darbe girişimleriyle ilgili “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka kimse bu yapıyla mücadele edemezdi” yorumunu yaptı

Atatürk Üniversitesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği'nin davetlisi olarak Erzurum'a gelen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, kentin önde gelenleriyle birlikte eski Baro Başkanı Avukat Faruk Terzioğlu'nun verdiği yemeğe katıldı. Başbuğ, buradaki sohbette, 2 yılı aşkın süredir devam eden Paralel Yapı'yla mücadeleyi değerlendirdi.

BAŞBUĞ: TOPLUM HÜKÜMETİN ARKASINDA DURMALI
HUMEYNİ OLACAKTI

'nin çok büyük tehlikelerden geçtiğini anlatan Başbuğ şunları söyledi: "Ergenekon ve Balyoz gibi davalar Türk devletine ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik büyük bir komploydu. Şunu açık yüreklilikle itiraf etmeliyim ki, bu mücadeleyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan daha iyi ve daha başarılı başka kimse yapamazdı. Devletin kılcal damarlarına kadar nüfuz eden ve bugün 'nin başına bela olan Paralel Yapı 2007'de harekete geçti ve 2011'de de ilk darbe girişiminde bulundu. 17-25 Aralık yargı darbe girişimi başarıya ulaşsaydı, çok geçmeden 'nin tıpkı İran gibi bir Humeyni'si olacaktı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbuğ: Erdoğan’dan başkası paralelle mücadele edemezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN