Ekrem Dumanlı’nın aracını da satmışlar

Kayyuma devredilen gazetesinde eski yönetimin ‘mal kaçırma’ sahtekârlıkları bitmiyor. Dumanlı’nın makam aracının da bir çalışana satılıp şirkete kiralandığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Ekrem Dumanlı’nın aracını da satmışlar
Kayyuma devredilen gazetesinin bağlı olduğu Feza Gazetecilik A.Ş.'nin eski yönetiminin mal kaçırmak için şirkete ait 6 lüks makam aracını çalışanlara sattığı belirlendi. Kayyum yönetiminin bir denetim şirketine yaptırdığı incelemeye göre, Feza Gazetecilik'e ait 6 lüks aracın gazeteye kayyum ataması yapılmasından kısa bir süre önce çalışanlara satıldığı, daha sonra plakası değiştirilen aynı araçların çalışanlardan kiralandığı belirlendi.

DUMANLI'YA BİR DAVA DAHA AÇILDI

SATILMIŞ VE KİRALANMIŞ

Bu şekilde çalışanlara satılan araçlar arasında hakkında Selam Kumpası soruşturması çerçevesinde yakalama kararı çıkarılan Zaman eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın makam aracının da bulunduğu belirlendi. Dumanlı'nın firar etmeden önce kullandığı Audi marka lüks aracın 25 Kasım 2015 günü gazetenin Reklam Grup Başkanı olarak görev yapan Ömer Karakaş'a satıldığı, noterdeki satış işleminin ardından aracın gazeteye bu kişi tarafından kiralandığına ilişkin işlem yapıldığı belirlendi.

POLİS HER YERDE ARIYOR

Ekrem Dumanlı 2001'de başladığı Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini 5 Ekim 2015'te bırakmıştı. Hakkında Selam Kumpası soruşturması çerçevesinde gözaltı kararı çıkarılan Dumanlı'nın karardan önceden haberdar olup ortadan kaybolduğu anlaşılmıştı. Dumanlı aranıyor.

BİR ARAÇ DA ANKARA TEMSİLCİSİNDE

Zaman gazetesine ait lüks araçlardan birinin de gazetenin eski Temsilcisi Mustafa Ünal'a satıldığı anlaşıldı. Şaibeli satışların büyük bölümünde tahsilat yapılmadığı belirlendi. Hazırlanan mali denetim raporunda bu işlemlerin şirketin içini boşaltmak amacıyla gerçekleştirildiği tespit edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekrem Dumanlı’nın aracını da satmışlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN