Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Kılıçdaroğlu gemi iyice azıya aldı’

Başbakan Davutoğlu: Kılıçdaroğlu, sürekli hakaret ediyor. Kendi uydurduğu iftira üzerinden bize hakarete başladı

‘Kılıçdaroğlu gemi iyice azıya aldı’
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Kocaeli'nde Gençlik Çalıştayı'na, Düzce'de de 81 tesisin açılış törenine katıldı. Davutoğlu'nun konuşmalarından satırbaşları şöyle:

AHLAK DERSİ ALACAK: Parti genel başkanlığına kasetle geldiği günden bu yana hem CHP siyasetini, hem de Türk siyasetini aşağı çeken Kılıçdaroğlu, sürekli hakaretler yapıyor. 1 Kasım'da sizden ders aldı. Şimdi de bizden ahlak dersi alacaklar. Son zamanlarda iyice seviyesini aşağıların aşağısına çekti. Kendi uydurduğu iftira üzerinden bize hakarete başladı. Son zamanlarda iyice gemi azıya aldı. Kendi uydurduğu bir iftira üzerinden bize hakarete başladı. Yaşanan kötü, iğrenç, alçak bir suç ki hepimiz lanetledik Karaman'daki olayı. Buna rağmen o sapıkla uğraşacaklarına bizimle uğraşmaya kalktılar. Şimdi de dokunulmazlık meselesini çarpıtıyor. Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Muhalefet vekillerden de aynı samimi dürüst tavrı bekliyoruz. Dokunulmazlıkları kaldırmak isteyen kendisi ucuz kahramanlık yapıyor.

İZİN VERMEYİZ:
'yi kutuplaştırdıkça, kısır tartışmalara çektikçe kendi koltuklarını sağlama almaya çalışanlara izin vermeyeceğiz. Yeni anayasa sürecinde söz verdikleri halde masadan kaçtılar. Onların derdi yeni anayasa ve yeni değil. Hazırlayacağımız anayasa milletimizin sorunlarına çare olacak, ihtiyaçlarını karşılayan bir anayasa olacak.

PARALEL'İN SÖZCÜLERİ: Kendi partisini yönetmekten aciz olanlar, partisini Paralel Yapı'nın sözcüsü haline getirenler yi yönetebilir mi? Her biri kendi içinde mücadeleye düştü. Kurultay, kongre kavgalarına girdiler. Ama biz hep sizinle beraberiz. Son nefesimize kadar millet için çalışmaya devam edeceğiz.

MECLİS'TE TERÖRİSTE İZİN YOK:
Buradan muhalefet milletvekillerine de seslenmek istiyorum. Gelin milletimizin vicdanını yaralayan bu meselede gereken adımı atalım ve teröre destek veren milletvekillerinin dokunulmazlık zırhı arkasına saklanmalarına bir son verelim. Genel Kurul'da sizlerin desteğiyle bu tartışmaya son noktayı koyalım. Birilerinin bu zırhı kullanarak teröre sözcülük yapmasına, siyasetin kalitesi için sağlanan bu ayrıcalığı terör destekçiliği için istismar etmesine asla izin veremeyiz. Ne Meclis'te ne bu ülkenin herhangi bir yerinde teröristlerin mevcudiyetine izin vermeyeceğiz.

RUHANİ İLE GÖRÜŞTÜ
Davutoğlu, Ankara'da da İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüştü. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, yaklaşık 2 saat süren görüşmede DAEŞ ve PKK'nın ortak düşmanlar olduğu vurgulanırken, Türkiye'nin İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) dönem başkanlığı sırasında İslam ülkeleri arasındaki ihtilafların giderilmesi konusunda mutabık kalındı. Ruhani, DAEŞ, PKK ve tüm uzantılarının İran ile Türkiye'nin ortak düşmanı olduğunu ifade etti. Görüşmede ayrıca, ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi üzerinde de duruldu.

'BİZİ VAZGEÇİRMEK İSTEDİLER'
"Bu ülkenin bir vatandaşı olarak Diyarbakır'a gideceğim gün 7 polisimizi şehit ettiler. Bizi vazgeçirmek istediler. Bildiri dağıtıp 'kepenkleri kapatın' dediler. Ama biz gittik. Bizim son nefesimiz Allah'ın elinde olur. 9 bakan ve eşimle birlikte gittik. Kimse beni protesto etmedi. Kimsenin yüzünde tedirginlik görmedik. Kimse kepenk kapatmadı. Çünkü onlar kimin milleti aşkla sevdiğini biliyor. Bu gün birileri Türkiye içine kapansın. Kardeş kavgası içine girsin, küçülsün, istikrarsızlaşsın istiyorlar. Etraftaki dizaynlara müdahil olmasın istiyorlar. Biz bu oyunların, tuzakların farkındayız. Bu hain odaklarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Son silah, mağmaya kadar gömülmedikçe terörizmle mücadelemiz bitmeyecek."

'YENİ ANAYASA YAPACAĞIZ'
"Biz AK Parti olarak milletimize verdiğimiz sözü daha fazla geciktirmemek için bu çalışmayı da inşallah tamamına erdireceğiz ve önce Meclisimizin sonra milletimizin onayına sunacağız. Bu çerçevede sözü olan, önerisi olan herkesi bu çalışmaya olumlu katkıda bulunmaya davet ediyorum. Milletimizin nasıl bir anayasa istediği, ülkemizin nasıl bir anayasaya ihtiyacı olduğunu biliyoruz. İnşallah en kısa zamanda Türkiye'yi sivil, özgürlükçü ve demokratik bir yeni anayasayla buluşturacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kılıçdaroğlu gemi iyice azıya aldı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN