‘Paralel örgüt gibi lekeli olacaklar’

Giriş Tarihi: 16.4.2016
‘Paralel örgüt gibi lekeli olacaklar’
MYK ve İl Başkanları toplantısı, 12. Sulh Mahkemesi'nin kayyum kararının ardından ilk toplantısını yaptı. MHP mahkemenin kararını temyiz ederken, MHP lideri Devlet Bahçeli de toplantı sonrası yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Okyanus ötesi kaynaklı planlardan medet uman, vicdanını kiralayanlara umut bağlayan, böylelikle MHP'yi ele geçirme amacına ulaşacaklarını sanan gafiller şüphesiz yanıldıklarını göreceklerdir. Bir yanda partimizi istikrarsızlığa sokmak için faal halde bulunan, diğer yanda muhtemel partileşme çalışmalarını alttan alta yürütenlerin gerçek yüzü çok yakında net olarak anlaşılacaktır."

DÜŞÜNMEK AKLA ZİYAN
"Korsan ve paralel kurultayın toplanması şöyle dursun, düşünülmesi bile akla ziyan. Başka kapılara yüz sürüp, sonra verilen imkânları yanlışa yorarak partimizin varlığında hak iddia edenler vesayeti altına girdikleri Paralel örgüt gibi lekeli olacak." 47 yıllık emaneti kimseye çiğnetmeyeceklerini vurgulayan Bahçeli, "Tehdit ne derece büyük, tehlike ne kadar akın, engeller nasıl olursa olsun taşıdığımız milli sorumluluk ve heyecanı heba ettirmeyeceğiz" ifadesini kullandı. MHP'nin avukatı Yücel Bulut, Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kurultay çağrısı kararına karşı, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi'ne temyiz başvurusunda bulunduklarını kaydetti.

MUHALİFLERE DAVA
Öte yandan MHP'li hukukçular, muhalifler ve kayyum heyeti ile de ilgili mahkeme süreçlerini başlatmaya hazırlanıyor. Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın'ın bir araya gelerek kurultay tarihini belirlemesi ve kamuoyuna açıklaması mahkemeye taşınacak. Genel Merkez, kayyum heyetinin tarafsız olmadığı gerekçesiyle de ayrıca dava açmaya hazırlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Paralel örgüt gibi lekeli olacaklar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN