teşkilatının tamamı eğitimden geçirilecek

Giriş Tarihi: 16.4.2016 12:09 Güncelleme Tarihi: 16.4.2016 12:24
Polis teşkilatının tamamı eğitimden geçirilecek

Emniyet Genel Müdürlüğünün tüm personeli, Akademisi'nin hazırladığı eğitim takvimi doğrultusunda hizmet içi eğitime tabi tutulacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünün tüm personeli, Akademisi'nin hazırladığı eğitim takvimi doğrultusunda "polis müdahale yöntem ve teknikleri", "araç durdurma ve güvenli şekilde müdahale ile şüpheli kişi ve araç arama", " saldırılarına karşı farkındalık" ve "acil müdahale" gibi konularda hizmet içi eğitime tabi tutulacak.

AMAÇ CAN KAYBINI EN AZA İNDİRMEK

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da devam eden operasyonlarda can kaybının en aza indirilmesi ve tüm birimlerin benzer operasyonlarda başarıyla verilen görevleri eksiksiz yerine getirebilmesi için harekete geçen emniyet teşkilatı, bünyesindeki personelin görev kapasitesini hizmet içi eğitimlerle artırmayı hedefliyor.

A'DAN Z'YE EĞİTİM

Bu amaçla Polis Akademisi tarafından hazırlanan eğitim müfredatı uygulanmaya başlandı. Öncelikle mesleğe yeni başlayacak memur adaylarını hedefleyen akademi, A'dan Z'ye tüm konularda eğitilmesi için çalışmalarını tamamladı.

Eğitim süresince meslek için gerekli teorik ve pratik eğitimlerin yanı sıra öğrencilerin silah kullanma becerilerinin de geliştirilmesi için silahlı eğitimlere de ağırlık veriliyor.

DOĞU'DAKİ POLİSLERE ÖZEL MÜDAHALE EĞİTİMİ

Tahir Elçi'nin öldürüldüğü gün içerisinde teröristlerin bulunduğu taksiyi durduran 3 polis memurundan 2'sinin şehit olması olayını da inceleyen eğitimciler, özellikle bölgede görev yapan polislerin bu ve benzeri durumlarda nasıl davranması gerektiğini içeren "araç durdurma ve güvenli şekilde müdahale ile şüpheli kişi ve araç arama" eğitimi için hazırlıklarını tamamladı.

Emniyet teşkilatındaki tüm personelin aynı operasyonel kabiliyete ulaşması için düzenlenen "acil müdahale" eğitimi ise Antalya'nın Kepez ve Kemer ile Aydın'ın Didim ilçeleri, Afyon Nevşehir ve İstanbul'da verilmeye başlandı.

İNTİHAR SALDIRISINA KARŞI FARKINDALIK

Son dönemde terör örgütlerin tercih ettiği bir yöntem olarak öne çıkan ve gerek araç gerek canlı bomba ile gerçekleştirilen intihar saldırıları üzerine polisin farkındalığı artırılacak. Bunun için zaman içerisinde tüm polislere "İntihar saldırılarına karşı farkındalık" eğitimi verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis teşkilatının tamamı eğitimden geçirilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN