Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YOİKK'nin ikinci toplantısı Ilgaz'da başladı

Giriş Tarihi: 16.4.2016 14:09 Güncelleme Tarihi: 16.4.2016 14:13
YOİKK'nin ikinci toplantısı Ilgaz'da başladı

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında "Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu"nun  (YOİKK)  64. hükümet döneminde bakanlar düzeyinde yapılan ikinci toplantısı Ilgaz'da başladı.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıya İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin ile bakanlıkların üst düzey temsilcileri katıldı.

Toplantıda ayrıca sivil toplum kuruluşlarından, Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkan Yardımcısı Ali Koç, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ahmet Erdem ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Ömer Cihad Vardan hazır bulundu.

Başbakan Yardımcısı Elvan, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, reformların merkezinde ekonomi, yatırım ortamının iyileştirilmesi olacağını belirterek, önümüzdeki dönemde de bu çerçevede çalışmaları sürdüreceklerini ifade etti. Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik şubat ayında da bir toplantı yaptıklarını hatırlatan Elvan, şunları kaydetti:

"Şubat ayında yapılan toplantıda TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, TİM, YASED ve DEİK ile bir araya gelip yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik alınması gereken önlemleri, kendi tarafları açısından belirlemesi ve bir sonraki toplantıda bunların tarafımıza sunulmasını istemiştik. Bu çerçevede ilgili sivil toplum kuruluşlarımız gerekli çalışmalarını yaptılar. Bugün bize kapsamlı bir sunum gerçekleştirecekler."

Yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan öneri setlerinin ilgili bakanlıklar ve bakanlara dağıtıldığını ve bakanlıkların gerekli incelemelerde bulunduğunu anlatan Elvan, yaptıkları toplantı ile hazırlanmış olan somut tekliflerin bir çoğunu nihai hale getireceklerini söyledi. Elvan, "Bu çerçevede özellikle iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik somut bir adımı birlikte atmış olacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YOİKK'nin ikinci toplantısı Ilgaz'da başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN