Kurtulmuş: AK Parti'nin vazifesi Müslüman coğrafyaya güç kazandırmaktır

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "AK Parti'nin vazifesi hem 78 milyon vatandaşlarımızı derlemek, toparlamak hem de Müslüman coğrafyayı derleyip toparlayarak kimlik ve güç kazandırmaktır." dedi.

Giriş Tarihi: 17.4.2016 16:11
Kurtulmuş: AK Parti'nin vazifesi Müslüman coğrafyaya güç kazandırmaktır

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Altınordu İlçe Başkanlığınca düzenlenen programda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin, milletin birlik, dirlik, beka ve demokrasi mücadelesini yürüttüğüne işaret ederek, "AK Parti 'de, 'nin birlik ve dirlik davasının, 'nin beka davasının, Türkiye'de demokrasi davasının, Türkiye'de milli egemenlik davasının ve milletten başka söz sahibi olmayacak şekilde Türkiye'yi demokratikleştirmenin mücadelesinin adıdır." diye konuştu.

"Türkiye büyük ve güçlü bir ülke olma istikametinde gidiyor"

Kurtulmuş, Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olma yolunda ilerlediğini vurgulayarak, "Birileri Türkiye'yi serbest bırakıp Türkiye'nin gerçekten yeniden çok güçlü bir devlet olarak çok güçlü bir ülke olarak dünyada söz sahibi olmasına rıza gösterir mi? Göstermezler." dedi.

Terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi bu milletin kazanacağına dikkati çeken Kurtulmuş, terör belasının, Türkiye'den temizleneceğinin altını çizdi.

"Kim ne söylemek istiyorsa buyursun parlamentoya"

Siyasetin güçlü olmasının önemini vurgulayan Numan Kurtulmuş, "Eğer Türkiye'de gerçekten birileri bir şey yapmak istiyorsa siyasetin bütün yolları açıktır. Kim ne söylemek istiyorsa buyursun parlamentoya." ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, "Bugün bu örgütleri destekleyenler, bunların üzerinden Türkiye'yi hizaya sokmak isteyenler, kimse zannetmesin bunlar Türkleri sevmiyorlar da Kürtleri çok seviyorlar, onun için destek veriyor. Bunlar bu bölgenin halklarının hepsine karşıdır."dedi.

"Dağıtmaya çalışmak onlara, toparlamaya çalışmak da bize düşüyor" diyen Kurtulmuş, "AK Parti'nin vazifesi hem 78 milyon vatandaşlarımızı derlemek, toparlamak hem de bir milyar 700 milyon Müslüman coğrafyayı derleyip toparlayarak kimlik ve güç kazandırmaktır. Onun için bu siyasi mücadele çok güçlü kararlı bir şekilde sürecek." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtulmuş: AK Parti'nin vazifesi Müslüman coğrafyaya güç kazandırmaktır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN