Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel’in yeni oyunu

FETÖ’nün ve Ermeni lobisiyle omuz omuza Amerika’daki Müslüman gençleri Türkiye’ye karşı kışkırtmaya çalıştığı ortaya çıktı. Kirli lobiye ilk tepki ise ’deki Müslüman kuruluşlardan geldi

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Paralel’in yeni oyunu
Türkiye'ye karşı casusluk faaliyetlerinde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/ PDY), şimdi de Amerika'daki Müslüman gençleri Türkiye'ye karşı kışkırtmaya çalıştığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl Amerika'daki Yahudi kuruluşu Shalom Hartman ile işbirliği yaparak Müslüman gençleri 'e götüren FETÖ'nün 'deki temsilcilerinin Türkiye'ye karşı Yahudi ve Ermeni lobisi ile işbirliği yaptığı belirlendi. Müslüman gençlere Filistin'i işgal altında bulunduran İsrail'in politikalarını anlatan programları düzenleyen Siyonist eğitim organizasyonu Shalom Hartman'la FETÖ'yü buluşturan ismin ise Abdullah Antepli olduğu öğrenildi.

MÜSLÜMANLARDAN TEPKİ
Daha önce FBI ile işbirliği yaparak Müslümanları fişleyen FETÖ'nün şimdi de Müslüman gençlere İsrail ve Ermeni tezlerini aşılamaya çalışması ABD'deki Müslüman toplumdan da tepki görüyor. Amerika'daki en büyük Müslüman organizasyonlardan olan Kuzey Amerika İslam Toplumu (ISNA) ve Amerika-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) FETÖ'nün Shalom Hartman ile birlikte organize ettiği Müslüman gençlere yönelik programlarını eleştirdi. Bu eleştiriler üzerine Müslüman kuruluşları ziyaret eden FETÖ imamı Abdullah Antepli'nin ise hem ISNA hem de CAIR'den bu eleştirilerinden vazgeçmelerini istediği öğrenildi. Ancak Müslüman kuruluşlar FETÖ imamına, İsrail ve Ermeni lobisine hizmet ettikleri sürece bu eleştirileri sürdüreceklerini bildirdi.

YAHUDİLERİ ANLAMA SEMİNERİ
Öte yandan FETÖ'nün ABD'deki yan kuruluşlarının Shalom Hartman ile birlikte geçtiğimiz yıl "Yahudileri anlama" seminerleri düzenlediği öğrenildi. "Müslüman Liderlik İnisiyatifi" adıyla verilen seminerlerde İsrail'in Filistin'de insani bir politika izlediği ileri sürülürken, 13 aylık periyotlarla düzenlenen programın katılımcıları, ABD'deki seminerlerin yanı sıra İsrail'e de ziyaret gerçekleştiriyor.

"BU BİR İHANET PROGRAMIDIR"
Geçtiğimiz yıl, Müslüman akademisyen ve yazarlardan Leyla El-Haddad, Kamal Ebu Shamsieh, Zareena Grewal, Hatem Bazian ve Omid Safi, FETÖ'nün lobilerle ortaklaşa düzenlediği programın sonlandırılması için imza kampanyası başlatmıştı. "thepetitionsite. com" sitesine konulan metinde, Paralel girişim "ihanet programı" olarak adlandırılmıştı.

DERYA KISA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel’in yeni oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN