Davutoğlu'ndan Putin'e sert cevap!

Giriş Tarihi: 19.4.2016 00:03 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 00:16
Davutoğlu'ndan Putin'e sert cevap!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Strasburg ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, Putin'in Obama ile yaptığı de Türkiye ve Suriye sınırının kapatılmasını teklif etmesine sert tepki gösterdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Strasburg ziyareti öncesi havalimanında soruları yanıtladı. Gazeteciler, Devlet Başkanı Putin'in ABD Başkanı Barack Obama ile telefon sinde "Türkiye-Suriye sınırı kapatılsın" önerisi getirmesi Başbakan'a soruldu.

Başbakan bu soruya "Türkiye'nin gıyabında iki ülke liderinin yaptığı görüşmelerin bir karşılığı ya da anlamı yoktur. Türkiye'nin sınırları sadece Türkiye'yi ilgilendirir" " yanıtını verdi.

'SADECE TÜRKİYE'Yİ İLGİLENDİRİR'

"Türkiye'nin gıyabında herhangi bir iki ülkenin yaptığı görüşmenin bizim için bir kıymeti harbiyesi bu anlamda yoktur. Kendi aralarında her türlü konuyu görüşebilirler ama Türkiye sınırlarıyla ilgili nihai sözü sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti söyler. Hiçbir başka ülkenin bu konuda, hele hele kapalı kapılar arkasında görüşme yapmasının bir anlamı da yoktur, kıymeti de yoktur. Bu zaten basına intikal eden bir bilgi ama arka planda ne vardır, ne için böyle bir spekülatif haber yayınlanmıştır, bunlar değerlendirmeye ihtiyaç hissedilen hususlardır. Türkiye sınırları, 5 yıldır süren bir iç savaşın tam bir yıkım gerçekleştirdiği Suriye'de sadece mültecilere insani bakımdan açık olmuştur. Şuanda Türkiye'nin misafir etmekte olduğu mülteciler göz önüne alındığında, dünyanın Türkiye'ye sadece teşekkür borcu vardır, hesap sorma hakkı ve haddi kimsenin olamaz."

Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'ndan Putin'e sert cevap!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN