‘Terör sözcüleri hesap verecek’

Giriş Tarihi: 19.4.2016
‘Terör sözcüleri hesap verecek’

Başbakan Davutoğlu: Teröriste kol kanat gerenler, yardım ve yataklık edenler var. Teröre sözcülük yapanlar adalet karşısına çıkıp hesap verecek. Fezlekelerin yargıya intikalini sağlayacak düzenleme için süreç başladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca düzenlenen Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının İstihdam Kurası Töreni'ne katıldı. Davutoğlu burada şunları söyledi:

PERDE ARKASINDAKİLER: Şehit yakınları da gaziler de her zaman hükümetimizi, devletimizi, bizleri aile fertleri gibi yanlarında bulacak. Eğer bir an dahi onları kendi aile fertlerimizden ayırırsak bu makamların hakkını vermemiş oluruz. Bu bizim Allah katında kulluk borcumuz, yönetici olarak da en deruni mesuliyetimizdir. Her bir şehidin tek damla kanının hesabını dahi sormaya kararlıyız. Perde önünde belki tek eli silahlı, kiralık, satılık, lejyoner katiller var ama perde arkasındakiler perdenin önündekilerden çok daha önemli. Perde gerisindekilerle daha başka mücadele gerekiyor.TERÖRİSTE HİZMET EDENLER: Terörü teşvik edenler, teşvikten prim alanlar var. Teröriste kol kanat gerenler, yardım ve yataklık edenler var. Terör örgütü adına rol aldığı halde meşru siyaset sahnesinde rol almaya çalışanlar var. Milletten aldığı oyu, devletten aldığı imkanı suiistimal edip teröristlerin hizmetine verenler var. Bunlar hak ettikleri neyse onu görecektir.

TSK: 31 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

KUZU POSTU: Meşru zeminde, gayrimeşru hareketin hareket alanı olamaz. Biz bu mekanizmayı çalıştırır çalıştırmaz bazıları kuzu postunu çıkardı ve her şey unutulmuş gibi yeniden sahneye çıktı. Dokunulmazlıkların kaldırılması değişikliğini Meclis'e sunduktan sonra üslupları değişmeye başladı. Yakasında TBMM rozetiyle çukur başında, teröristin taziye çadırında meydan okuma provaları yapanlar, şimdi yine barışçıl görünmeye çalıştı.

MİLET GÖRDÜ: Dün "Kahramanca bir destan yazıyor, hendek, çukur diye küçümsemeye çalışanlar dönüp tarihe baksın" diyenler, bugün, "Biz demokratik bir partiyiz şiddetin her türlüsünü reddediyoruz", "Hendek savaşları kamu güvenliğini tehdit etti ve şiddeti tırmandırdı" diyorlar. Merhum Ziya Paşa'nın dediği gibi "Siz herkesi kör, alemi sersem mi sanırsınız?' Bu millet sizin gerçek yüzünüzü gördü. lileşme ile başlayarak canlı bomba taziyesine uzayıp giden yalan dolu hikayenizi artık kimse dinlemez.

DİZE GETİRECEĞİZ: T.C. Devleti, bütün vatandaşlarıyla beraber terörizmi dize getirmekte kararlıdır. Pervasızca teröre sözcülük yapanlar da adalet karşısına çıkarak hesap verecek. Fezlekelerin yargıya intikalini sağlayacak düzenleme için süreç başlamıştır, gereğince de ilerleyecektir. Bu ülkenin bütün şehirleri, ilçeleri, köyleri, mezraları, dağları, ovaları, ırmak kenarları, vadileri son teröristten temizleninceye kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecek.

Başbakan Davutoğlu'nun gözlerin dolduğu an!


"TÜRKİYE'NİN SINIRLARI KONUSUNDA SON SÖZÜ TÜRKİYE SÖYLER"

Bugün Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Genel Kurulu'na hitap edecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Strasbourg'a hareketinden önce açıklamalar yaptı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Başkanı Barack Obama'nın -Suriye sınırının kapatılması yönünde görüşme yaptığının anımsatılması üzerine Davutoğlu, "Her iki devlet başkanın yaptığı görüşmenin kıymeti yoktur. 'nin sınırları konusunda son sözü Türkiye söyler. Bu konuda hesap sorma hakkı ve haddi kimsenin olamaz" dedi. Davutoğlu, "AB'nin koşullu vize muafiyeti" iddialarıyla ilgili olarak ise"Ben haziran ayında vize muafiyetinin devreye gireceğine olan inancımı sürdürüyorum. Olmaması halinde, Türkiye'nin taahhütlerine bağlı kalmasını kimse bekleyemez" diye konuştu. Davutoğlu, Kilis'e düşen roket mermilerine ilişkin de, "Genelkurmay Başkanığımız anında mukabele anlamında gerekli bütün tedbirleri almıştır" dedi.

ŞEHİT ÇOCUKLARINDAN DUYGUSAL RESİM

Törende şehit aileleri adına şehit polis memuru Olgun Kurbanoğlu'nun eşi Asuman Kurbanoğlu konuşma yaptı. Kurbanoğlu'nun çocukları Şeyma Zülal ile Mehmet Akif, babalarını anlatan resimleri Davutoğlu'na armağan etti. Resimlerde, Kurbanoğlu'nun şehit olmadan önce ailelerini mutlu olarak resmeden çocuklar, cenaze törenini resimle anlattı. Resimlerde "Babam seni çok özlüyoruz", 'Babam cenette' yazıları yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Terör sözcüleri hesap verecek’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN