Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli’den Böhmermann eleştirisi: Terbiyesizce

lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden Alman komedyen için “Böyle bir mizah anlayışına ve soysuzluğa cevaz yoktur” dedi

Giriş Tarihi: 20.4.2016
Bahçeli’den Böhmermann eleştirisi: Terbiyesizce

lideri Devlet Bahçeli dün partisinin TBMM'de düzenlenen grup toplantısında konuştu. Bahçeli şunları söyledi:
Mizah bir zekâ, kabiliyet ve bellek ürünüdür. Gülmek adına hiçbir insan aşağılanamaz, hiçbir millet terbiyesizce küçümsenemez. Alman komedyenin kendi kültür ve toplum dairesinde melun söz ve şiirinin bir karşılığı olabilir. Ne var ki Türk-İslam ahlakında böyle bir mizah anlayışına, böylesi bir soysuzluğa cevaz yoktur, hiç de olmayacaktır.

5 SORUDA BÖHMERMANN KRİZİ

Manşetler ne derse desin, köşelerini paralel kurşunu gibi kim kullanırsa kullansın, biz bildiğimizi okuyacağız, inandığımızı yapacağ��z. Ne okyanus ötesi elemanları, ne çeteler, ne devlet içine yuvalanmış şebekeler, ne siyasi senaristler, ne de fırıldak gibi ortalıkta dönen ruhsuzlar şehit yadigârı bu kutlu çatıyı uçuramayacaktır. Allah'ın izni ve kelamıyla alayına yeteriz.
Bizim için asıl olan teröre bulaşmış, teröristlere yardım ve yataklıktan suçları somutlaşmış milletvekillerinin dokunulmazlıklarını öncelikle kaldırmaktır. Bahçeli gazetecilerin Meral Akşener'in "Baş paralel o Bahçeli'dir" sözleriyle ilgili sorusu üzerine ise "Şu an merkez olmak üzere 9 ilde çok sayıda operasyon yapılmakta, 101 veya 105 kişi paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın bula bula baş paralelcisi beni mi görmüştür. Bu ne biçim terbiyesizliktir: Bunu affetmemiz mümkün değil. Kendileri paralelle çok barışık olabilir. Ama MHP'ye baş paralelci gibi bir edepsizliği yapamazlar" dedi.

ÇAĞRI HEYETİ KURULTAY İÇİN YARGITAY'I BEKLEMEDİ

Ankara 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi'nin, MHP'li muhaliflerin talebi doğrultusunda partiyi kongreye götürmek üzere oluşturduğu çağrı heyeti, kongre tarihini açıkladı. Heyet, kongrenin 15 Mayıs'ta yapılacağını, yeterli çoğunluk sağlanamazsa 22 Mayıs'ta yeniden toplanacağını duyurdu. Yargıtay'ın kararını beklemeden yapılan çağrı üzerine MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bu haliyle Çağrı Heyeti sıfatıyla henüz Ankara 12'nci Sulh Hukuk Mahkemesi kararının kesinleşmesinden önce girişilen işlemler hukuken yok hükmünde ve yasal olmayan teşebbüslerdir" denildi.

Yargıtay 18'inci Hukuk Dairesi'nin, 15 Mayıs'a kadar temyiz kararını açıklamaması halinde bir dizi belirsizlik daha doğacak. MHP Genel Merkezi, kongrenin yapılmasının engellenmesi için nöbetçi sulh hukuk mahkemesinden tedbir kararı alınmasını isteyebilecek.

MHP'de kurultay tarihi netleşti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli’den Böhmermann eleştirisi: Terbiyesizce
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN