Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Canlı yayında çarpıcı açıklamalar...

Paralel yapının kumpasları A Haber’de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programında aralandı...

Giriş Tarihi: 22.4.2016 00:46 Güncelleme Tarihi: 22.4.2016 01:01
Canlı yayında çarpıcı açıklamalar...

A Haber'de yayınlanan programda Yargıtay'ın Ergenekon davasıyla ilgili verdiği karar değerlendirildi. Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Editörü Ferhat Ünlü, Ergenekon davasının 'Paralel Yapı'nın bir kumpası olduğunu söyledi. .

"ERGENEKON DAVASINI 'PARALEL' KURGULADI

" Ergenekon benim için şudur: 12 Haziran 2007'de bu operasyonlar başladı. Operasyonu kurgulayanın baştan beri cemaat olduğunu gördüğüm için ben hep uzak mesafeli hatta karşı çıkarak yaklaştım. Hele de 2008'de kendi adımı Ergenekon iddianamesinde çok konu dışı biçimde görünce; yani şöyle saçma sapan bir cümle koymuştu Zekeriya Öz, "Ferhat Ünlü'nün ilişkileri araştırılmalıdır." İddianamede böyle hukuki hiçbir geçerliliği olmayan bir tabirin yer alması başlı başına problemdi. Zaten bu işin kirletileceği belliydi. Geçmiş bilgilerden, Susurluk'tan bir de kumpas gelenekleri çok eski olduğu için bu işin buraya geleceği belliydi.

"HSYK'YI ELE GEÇİRİP SÜRECİ KURGULADILAR"

Uzun süre cemaat lehine özellikle Amerika'dan gelen bir rüzgarla, zaten siyasal iktidarın da derin devlet artıklarıyla ile uğraşma problemi hem Amerika ile olan problemleri hem de Paralel'in baskısı o anlamda çok farklı bir süreç yaratmıştı. 12 Eylül 2010'da Fetullah Gülen, 'Mezarlıklarda imkanımız olsa, insanlar kalksa oy verse…' dediği noktada HSYK'yı ele geçirip süreci kurguladılar..

Ferhat Ünlü: Ergenekon davasını 'Paralel' kurguladı

Nazif Karaman: Şike kumpasını 'Paralel' düzenledi

Sabah Gazetesi Muhabiri Nazif , kumpası ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Karaman, paralel yapıya ait ele geçirilen belgelerde 'yi ele geçirme faaliyetlerinin olduğunu söyledi..

"ŞİKE KUMPASINI 'PARALEL' DÜZENLEDİ"

Zaman Gazetesi'nde ve Samanyolu TV'de toplantılar yapılıyor. Bu toplantılarda alternatif takım dediği Fenerbahçe. Fenerbahçe üzerinde duruluyor. Neden? Fetullah Gülen'in Aziz Yıldırım'a özel bir gıcıklığı var. Bunu da nerede görüyoruz? Isparta'daki soruşturmada ele geçirilen bir belge var. Bu belgede 'Aziz Yıldırım bize hep hainlik yaptı.' diyor, kendi el yazması notlarında. Peki, paralel yapı futbolu neden tercih ediyor? Paralel yapı futbolu şunun için istiyor: Bunların amacı ne? Kendi iktidarlarını oluşturmak, kitlelere ulaşmak. Futbol gençlere yönelik, diyor. Fenerbahçe'nin 25 milyon taraftarı var, eğer biz burayı ele geçirirsek Türkiye'de çok daha geniş kitlelere ulaşırız, diyor. Bu görüşmelerden sonra medyada algı operasyonu yapılıyor. Çeşitli yazarlar, kalemler futbolda şikeden bahsediyor; aynı 'Tahşiye'deki gibi. Kündeye getiriyorlar; Zekeriya Öz'ün önüne evrak geliyor, Zekeriya Öz imzalıyor... Ondan sonra dinlemeler, takipler… İş Aziz Yıldırım'a uzanıyor. O arada şike yasasını çıkarıyorlar..

Nazif Karaman: Şike kumpasını 'Paralel' düzenledi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canlı yayında çarpıcı açıklamalar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN