Kandil vurgunu

Kandil vurgunu

F-16’ların geçen ocak ayında Kandil’e yaptığı harekât sonucu, örgütün tepe yöneticisinin öldüğü ortaya çıktı. harekâtlarıyla ağır darbe alan PKK ise ölüm haberini 4 ay sonra duyurdu

Terör örgütü PKK'ya yönelik geçen temmuz ayından itibaren başlayan operasyonlar sonuç vermeye başladı. Terör örgütü PKK'nın sözde askeri kanadı HPG'nin Konsey Üyesi Hakkı Amed Kod adlı Vedat Yoldaş'ın (45), geçtiğimiz aralık ayında 'ın kuzeyindeki örgüt kampı Metina'ya yapılan operasyonu sonucu öldürüldüğü kesinleşti. Kayıplarını moral bozukluğuna yol açmaması için gizleyen terör örgütü de ölüm haberini 4 ay sonra doğruladı. Aynı operasyonda 20 teröristin de öldürüldüğü kesinleşti.

IRAK'TA PKK, SURİYE'DE YPG'Lİ
Öldürülen terörist Hakkı Amed kod adlı Vedat Yoldaş'ın PKK'nın 'deki uzantısı YPG'nin de üst düzey sorumlusu olduğu belirlendi. Yoldaş'ın, Metina Kampı'na gitmeden önce Suriye'de bulunduğu, örgütün lojistik ve barınmasından sorumlu olduğu, Esad'ın kendisine tahsis ettiği 4 farklı zırhlı ciple dolaştığı belirlendi. 2012'den Ekim 2015'e kadar Suriye'de bulunan teröristin bu tarihten sonra Metina Kampı sorumlusu olduğu öğrenildi. Terör suçundan cezaevinde bulunan Yoldaş, 1996'da İskenderin Kapalı Cezaevi'nden kazdığı tünelle kaçmayı başarmıştı.

60 PKK HEDEFİ VURULDU

KANDİL'E YİNE BOMBA YAĞDI
Genelkurmay Başkanlığı, alınan bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda dün Kuzey Irak Kandil bölgesindeki PKK'ya ait hedeflere 2 F-16 savaş uçağı ile hava harekatı düzenlendiğini duyurdu. Açıklamada, operasyonda tespit edilen hedeflerin tam isabetle vurularak imha edildiğine yer verildi. Önceki gün de F-16 ve F-4'lerden oluşan 22 savaş uçağı Irak'ın kuzeyinde Gara bölgesine hava operasyonu düzenlemişti. Operasyonda terör kampları, mevziler ve sığınaklar hedef alınarak imha edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kandil vurgunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN