Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Körfez'de tarihi gün

karayolunu 3,5 saate indirecek projenin Körfez Köprüsü ayağı bugün tamamlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla bir gerçekleştirilecek. Köprünün son görüntüsünü ise Cumhurbaşkanlığı fotoğrafçısı paylaştı.

Giriş Tarihi: 21.4.2016 14:42 Güncelleme Tarihi: 21.4.2016 16:06
Körfez'de tarihi gün

ile arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'ndeki çalışmalarda sona gelindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla bir gerçekleştirilecek.

İşte paylaşılan o fotoğraf;

SON KAYNAĞI ERDOĞAN-DAVUTOĞLU YAPACAK

Bu törende Cumhurbaşkanı ve Başbakan köprüye yerleştirilen son tabliyenin kaynağını yapacak. Böylece 2013 yılında temeli atılan köprüde iki yaka birleşmiş olacak. Köprünün Ramazan Bayramı öncesinde açılması planlanıyor.

Körfezde tarihi gün


KÖRFEZİN İKİ YAKASI BİRLEŞTİ


113. TABLİYE bugün YERLEŞTİRİLECEK

7 Ocak 2016 tarihinde başlayan tabliye çalışmalarında bugüne kadar 112 tabliye döşenmişti. Son tabliye yerleştirilmeden önce, daha önce yerleştirilen tabliyelerin konumlandırma işlemi yapıldığı belirtildi. Son tabliyenin de yerleştirilmesinin ardından bugüne kadar geçici bağlantılarla birbirine tutturulan tabliyelerin kaynaklama işlemi de yapılacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Körfez'de tarihi gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN