Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajı

Giriş Tarihi: 22.4.2016 17:24 Güncelleme Tarihi: 22.4.2016 17:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Pesah münasebetiyle, içinde birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hamursuz Bayramı" dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Hamursuz bayramının, Yahudilerin 'da esaretten kurtulmalarını simgelediğini belirten Erdoğan, "Pesah, Musevilik inancının en önem dini bayramlarından biridir. 'Hamursuz' olarak da adlandırılan bayramları vesilesiyle, Musevi vatandaşlarımızı en içten duygularımla tebrik ediyorum" dedi.

"AZİZ MİLLETİMİZ KARŞILIKLI SAYGIYI ESAS ALARAK YARINLARI BİRLİKTE İNŞA EDECEKTİR"

"ı ve tüm inançlara saygıyı esas alan, farklılıkları zenginlik olarak kabul eden bir medeniyetin temsilcileri olarak bizler, tüm vatandaşlarımızın gelenek ve inançlarını özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu anlayışın, toplumumuzda birliğin pekiştirilmesi açısından da önemli olduğuna inanıyoruz. boyunca birlik ve beraberliğinden ödün vermeyen aziz milletimiz, bundan sonra da karşılıklı saygıyı esas alarak yarınları birlikte inşa edecektir. Pesah münasebetiyle, barış içinde birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN