Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Washington'da 'ye destek için 'Barış ve Dayanışma Yürüyüşü' #lethistorydecide

Suriyeli mültecilere sahip çıkan 'ye destek vermek amacıyla 24 Nisan 2016 Pazar günü binlerce Türk Amerikalı ve farklı milletlerden sevdalısı Washington DC sokaklarında yürüyecek.

Giriş Tarihi: 22.4.2016 17:37 Güncelleme Tarihi: 22.4.2016 17:37
Washington'da Türkiye'ye destek için 'Barış ve Dayanışma Yürüyüşü' #lethistorydecide

24 Nisan 2016 Pazar günü binlerce Türk Amerikalı ve farklı milletlerden sevdalısı Washington DC sokaklarında yürüyecek.

"Barış ve Dayanışma Yürüyü��ü" önde gelen Türk Amerikan derneklerini kucaklayan bir çatı örgütü olan Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TAYK) tarafından düzenlenecek.

Yürüyüş Pazar günü Washington Yerel Saatiyle 11:30'da ( Saat ile 18:30) Beyaz Saray önündeki Lafayette Parkı'ndan başlayacak ve Massachusetts Avenue'de bulunan Türk Büyükelçiliği önünde son bulacak.

Etkinliğin amacı; 2,7 milyon kadar Suriyeli mülteciyi koruyan ve ev sahipliği yapan ve Türk insanına destek vermek, Suriyeli mültecilerin içerisinde bulunduğu zorlu durum hakkında farkındalık yaratmak, İslamofobi de dahil her türlü ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı dikkat çekmek ve her sene 24 Nisan'da ortaya çıkan bir çok mesnetsiz iddiaya karşı Türkiye ve Türk insanını savunmak.

Katılımcıların yarıdan fazlası Türk ve Amerikalılardan oluşacak. Suriyeli, Somalili, Azeri, Pakistanlı, Bosnalı ve diğer topluluklardan temsilciler de kendi bayraklarını taşıyarak Türk insanı ile dayanışmalarını ve Türkiye'ye olan desteklerini göstermek için yürüyüşe iştirak edecek.

Yürüyüş için #lethistorydecide etiketiyle yüz binlerce tweet atılması bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Washington'da Türkiye'ye destek için 'Barış ve Dayanışma Yürüyüşü' #lethistorydecide
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN