Yusuf İslam: yapılmayanı yaptı

Giriş Tarihi: 23.4.2016 12:21 Güncelleme Tarihi: 23.4.2016 13:15
Yusuf İslam: Türkiye yapılmayanı yaptı

İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya programında konuşan Yusuf İslam, sığınmacılara yönelik olarak 'nin tavrı için teşekkür etti. İslam "Dünyanın yapamadığını yaptı. Alicenaplığı gösterdi "dedi.

Cat Stevens olarak ünlenen, Müslüman olduktan sonra da adını değiştiren Yusuf İslam, Suriye konusunda hiçbir ülkenin yapamadığını 'nin yaptığını, bütün cömertliği ile kapılarını Suriyelilere açtığını söyledi.

İslam, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya Tanıtım Toplantısı'nda, İslam'ı seçtiği günlerdeki ile şimdiki arasında çok fark olduğunu ifade etti.

'nin yıldızının parlamaya devam ettiğini vurgulayan İslam, "Türkiye, aynen bir çiçek bahçesi gibi. Kur'an-ı Kerim'e başlamadan önce bana Hz. Mevlana'nın şiirlerinden oluşan bir kitap hediye edilmişti. İşte bu Mevlana'nın şiirleri benim için ilk adım olmuştu. Bu şiirler İslam'ın güzelliğine pencere açmıştı. O andan itibaren dar dünyam açıldı ve hakikatle baş başa bıraktı" diye konuştu.

İslam, bugün insanlığın daha çok barışa ihtiyacı olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu: "Suriye konusunda hiçbir ülkenin yapamadığını Türkiye yaptı. Bütün alicenaplığı ile kapılarını Suriyelilere açtı. Maalesef insan hakları diye bir şeyden bahsediyorlar. İnsan hakları çok değersiz. Şu an öldürülen insanların hiç değeri yok. Bu arada Türkiye'nin yaptığı gibi Almanya'da mültecileri kabul etti. Onlara da teşekkür etmeliyiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf İslam: Türkiye yapılmayanı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN