Kalkınmada itici güç ‘Türk tipi başkanlık’

AK Parti MKYK Üyesi Metin Doğan, “’nin ilerlemesine set çeken vesayetler Başkanlık sistemiyle ortadan kalkacak”

Giriş Tarihi: 25.4.2016
Kalkınmada itici güç ‘Türk tipi başkanlık’
AK Parti'nin hukukçu MKYK Üyesi Metin Doğan, yeni anayasa ve başkanlık sisteminin koalisyon krizlerine son vereceğini, kalkınmada itici güç olacağını söyledi. Doğan, gündemine oturan yeni anayasa ve başkanlık sistemi ile ilgili SABAH'a açıklamalarda bulundu:

VESAYET ZOMBİ GİBİ
HORTLAR: Cumhurbaşkanı halk tarafından seçildiği için şuanda aynı görevleri yapan iki tane meşru yürütme organı oluştu. Bir tanesi Cumhurbaşkanı diğeri Başbakan. 'nin artık bu iki başlı yapıyı taşıması ve bu yapının da 'yi ileriye götürmesi mümkün değil. Türkiye 1982 anayasası ile yönetilemeyecek kadar büyümüştür, zenginleşmiştir. Sistemde farklı bir başlangıç yapmazsanız hükümetlerin zayıfladığı anda o vesayetin bütün kurumlarıyla mezarlarından çıktığını zombiler gibi halkın arasında dolaştıklarını görürsünüz. Türkiye'nin ilerlemesine set çeken vesayetler Başkanlık sistemiyle ortadan kalkacak.

ÜNİTER YAPIYI
KORUYAN BAŞKANLIK: Biz Türk tipi başkanlık derken, üniter yapının muhafaza edildiği, mevcut il idare sisteminin aynen uygulandığı ve valilerin merkez tarafından atandığı, TBMM'nin aynen muhafaza edildiği tek meclisli sistemi kast ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkınmada itici güç ‘Türk tipi başkanlık’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN