Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için ek tedbirler

Giriş Tarihi: 26.4.2016
Kilis için ek tedbirler
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, saldırılarının hedefi olan için atılacak adımları anlattı. Bakanlar Kurulu sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:

KİLİS'E 46 FÜZE ATILDI: 18 Ocak'tan bu yana DAEŞ mevzilerinin bulunduğu topraklardan 46 atış yapılmış, 17 kişinin ölmesiyle sonuçlanmıştır. Hudut hattındaki askeri varlığımızın artırılması, ilave İHA ve diğer araçlarla sınırın öbür tarafının gözetlenmesinin sağlanması ve Kilis'e dönük saldırıların önceden haber alınarak gözetlenmesinin en üst seviyeye çıkarılması kararlaştırılmıştır.

ESNAFIN ZARARI İÇİN 10 MİLYON LİRA: Saldırılar çerçevesinde zarara uğrayan esnaf ve sanatkarlarımızın, zararlarının giderilmesi, evi barkı, dükkanı yıkılanların tanzim edilmesi ve ilave istihdamların sağlanması için karar alınmıştır. İlk planda 5 milyon, ikinci planda da ilave 5 milyon olmak üzere Başbakanlıkça ödeme yapılacak.

AİLELER İÇİN PSİKOLOJİK DESTEK: Kilis ilimiz psikolojik olarak da zorluk yaşıyor. Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olmak üzere bütün uzman arkadaşlarımız halkımızın yanında olacak, onların bu süreci daha rahat şekilde geçmeleri için ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerdir.

İLAVE SAĞLIK PERSONELİ GÖNDERİLECEK: Başta doktorlar olmak üzere ilave personelinin Kilis ilimize gönderilmesi, ayrıca zırhlı ambulanslar gönderilerek orada hizmete başlamaları alınacak tedbirlerden bir kaçıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilis için ek tedbirler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN