Mardin, , ve Kars'ta 15 PKK'lı etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Mardin, , ve Kars'taki operasyonlarda toplam 15 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki açıklamada, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 3, Şırnak'ta 4, Kars'ın Kağızman İlçesi'nde 5 ve Hakkari'de 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 16:42

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan dün meydana gelen olaylara ilişkin bilgiler şöyle:

* Mardin / Nusaybin'de devam eden operasyonda; üç bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 295'dir.) 15 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 653'dür.)

* 'da devam eden operasyonda; dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, iki bölücü terör örgütü mensubu terörist teslim olmuş, (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 256'dır.) 16 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 750'dir.)

* / Yüksekova'da devam eden ayrıntılı arama faaliyetlerinde; bir bölücü terör örgütü mensubu terörist teslim olmuş, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yapan bir şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, bir Kaleşnikof piyade tüfeği ile bir av tüfeği ele geçirilmiş, iki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Kars / Kağızman'da icra edilen operasyonda; beş bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (silahları ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiş) bir Biksi makineli tüfek ve 250 fişeği, üç Kaleşnikof piyade tüfeği, 10 şarjörü ve 400 fişeği, bir RPG-7 roketatar ve üç mühimmatı, bir tabanca, bir el telsizi, dört sırt çantası ve üç uyku tulumu ele geçirilmiştir.

* Şırnak / Uludere'de icra edilen operasyonda; bir Doçka uçaksavar silahı, bir Biksi makineli tüfeği, 200 adet fişeği, bir RPG-7 roketatar, 10 adet mühimmatı, 54 adet dinamit lokumu, 250 adet elektirikli fünye, 50 m kablo, bir adet jeneratör, iki adet hilti, dört adet akü, bir güneş paneli, 100 kg akaryakıt, 1.250 Kg muhtelif gıda malzemesi ile çok miktarda muhtelif giyim ve temizlik malzemesi ele geçirilmiştir. (24 Nisan 2016)

* Hakkari'de, bölücü terör örgütü mensuplarınca karayoluna el yapımı patlayıcı yerleştirildiğinin tespit edilmesi üzerine çıkan çatışmada; iki bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, (biri ölü, diğeri ağır yaralı olarak silahları ile birlikte ele geçirilmiş) iki Kaleşnikof piyade tüfeği ile iki el bombası ele geçirilmiş, tespit edilen iki el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce karayoluna yerleştirildiği tespit edilen, Şırnak'da üç ve Hakkari / Şemdinli'de bir olmak üzere toplam dört el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Siirt / Şirvan'da, alınan ihbar üzerine iki şahsın evlerinde yapılan aramalarda, bir Bixi makineli tüfek, bir yivli tüfek ve dört el bombası ele geçirilmiştir.

* Mardin / Artuklu'da, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

* Şırnak / Silopi'de, Irak kuzeyi bölücü terör örgütü barınma alanlarından kaçan beş bölücü terör örgütü mensubu terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

* Ağrı / Hamur'da, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mardin, Şırnak, Hakkari ve Kars'ta 15 PKK'lı etkisiz hale getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN