Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentte yeni imar planı yapıldığı iddiası

Büyükşehir Belediyesinden, "kentin çeşitli yerlerinde yeni imar planı çalışması" yapıldığına dair gerçek dışı haber ve duyurulara itibar edilmemesi istendi.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 11:12
Başkentte yeni imar planı yapıldığı iddiası

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 'nın çeşitli yerlerinde yeni imar planı çalışmaları yapıldığına yönelik gerçek dışı haberlere karşı vatandaşların dikkatli olması uyarısında bulunuldu. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Son günlerde bazı gerçek veya tüzel kişilerce özellikle sanal ortamda, Ankara'nın çeşitli yerlerinde Belediyemizce imar planı yapıldığı veya yapılacağı yönünde haberler ve duyurularla arsa spekülasyonu yapılmakta, haksız ve dayanıksız yollarla vatandaş yanlış yönlendirilerek rant elde edilmeye çalışılmaktadır. Belediyemizin bu tür haber ve duyurulara ilişkin kesinlikle herhangi bir bilgisi ve tasarrufu bulunmamaktadır. Başkanlığımız, onayladığı planları yasal olarak gazetede, internette ilan etmekte ve hizmet binamızda askıya çıkararak halka duyurmaktadır. Spekülatif amaçlı bu tür haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemesi gerekmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte yeni imar planı yapıldığı iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN