Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kendi karanlıklarında boğulacaklardır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şayet siz 'hoşgörü' derseniz, siz 'diyalog' derseniz, samimiyetle bir arada yaşama kültürünü savunursanız, emin olun bizi birbirimize düşürmek isteyen kesimler kendi karanlıklarında boğulacaklardır" dedi.

Giriş Tarihi: 27.4.2016 18:21 Güncelleme Tarihi: 27.4.2016 19:22
'Kendi karanlıklarında boğulacaklardır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan İslam Birliği Başkanlığınca düzenlenen, Hırvatistan'da İslamiyet'in resmi bir din olarak kabulünün 100. yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmada, dinler arasındaki münasebetleri tarihin acı hadiseleri üzerinden okumanın yanıltıcı ve yanlış olduğunu söyledi.

Bugün, acı olayları değil, bir arada yaşamaya dair güzel örneklerin konuşulması gerektiğine işaret eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bugün Hırvatistan bize bu konuda gerçekten takdir edilmesi, örnek alınması gereken müstesna bir tablo sunuyor. Biz de ülkemizin toplumsal mozaiğini oluşturan farklı dinleri ve kültürleri Türkiye'nin kıymetli bir hazinesi olarak görüyoruz. Bunlar fakirlik değildir, bunlar tam aksine zenginliktir."

"BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTEYENLER KENDİ KARANLIKLARINDA BOĞULACAKLARDIR"

Tasavvufta, çoklukta birlik anlayışı olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bulunduğunuz ülkelerde ayrıştıran değil, kaynaştıran olmanız, birlik ve beraberliği teşvik etmeniz çok önemlidir. Tasavvufta kesrette vahdet anlayışı var. Yani çoklukta birlik. Bilhassa bu dönemde sizlerin liderliğine, katkısına ve özverilili çabalarına çok büyük ihtiyaç var. Şayet siz 'hoşgörü' derseniz, siz 'diyalog' derseniz, samimiyetle bir arada yaşama kültürünü savunursanız, emin olun bizi birbirimize düşürmek isteyen kesimler kendi karanlıklarında boğulacaklardır"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kendi karanlıklarında boğulacaklardır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN