Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Yüz bin göçmeni Akdeniz ve Ege’de ölümden kurtardık’

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ’de bir terörist başında. Altı yılda ölenlerin sayısı 500 bini aştı. Bizim sadece Ege’de, Akdeniz’de denizden topladığımız insanların sayısı 100 bine ulaştı

Giriş Tarihi: 27.4.2016
‘Yüz bin göçmeni Akdeniz ve Ege’de ölümden kurtardık’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de "Bir Sınama ve Bir Hedef Olarak Kapsamlı Toplumlarda Bir Arada Yaşama" başlığıyla düzenlenen Birleşm Milletler Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu açılışında konuştu. Erdoğan özetle şunları söyledi:

HEDEFTEN ÇOK UZAĞIZ: Uluslararası toplum olarakMedeniyetler İttifakı'nın kuruluş amacını teşkil eden hedeflere ulaşmaktan halen çok uzağız. 'de, Irak'ta, Nijerya'da, Fransa'da, Pakistan'da, Türkiye'de, Belçika'da, İspanya'da, bütün bu ülkelerde bombalar patlarken yaşadığımız acıyı ortak bir duruşa, söyleme ve eyleme dönüştüremedik. Eğer küresel ittifakı teröre karşı sağlayamazsak barışı temin edemeyiz.

TERÖRİST İŞ BAŞINDA:
Şu ana kadar terörle mücadelede ölen insanımızın sayısı 40 bini aşmış durumda. Aynı şekilde yanı başımızda terörle başlayan süreç 'de iç savaşa dönüşmüştür. Ölenlerin sayısı 500 bini aştı. Suriye'de devlet terörü esmektedir. Orada bir terörist iş başında. İnsanlarını varil bombalarıyla, toplarla, tanklarla öldüren bir terörist var. Ama bunlara karşı acaba kırmızı halılar serenler, sorumlu değil mi? Onlara silah, parasal yardımında bulunanlar sorumlu değil mi?

KAHROLDUĞUMUZ AN: Sadece Ege'de, Akdeniz'de denizden topladığımız insanların sayısı bizim şu anda 100 bine ulaştı. Onları ölümden kurtarabildik. 3 milyon mülteci ülkemizde. Dostlar bize teşekkür ediyor.

EŞLİ AİLE FOTOĞRAFI
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı, toplantıya gelişlerinde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva karşıladı. Forum öncesi çekilen aile fotoğrafında, Emine Erdoğan ile Mihriban Aliyeva da yer aldı. Erdoğan, açılışın ardından, Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Yüz bin göçmeni Akdeniz ve Ege’de ölümden kurtardık’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN