şehit Kul’un vasiyetine sahip çıktı

Giriş Tarihi: 28.4.2016
Ankara şehit Kul’un vasiyetine sahip çıktı

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Nusaybin’de şehit düşen Süleyman Kul’un vasiyetinin yerine getirilmesi için talimat verdi

SABAH'ın dün manşetinde yer alan haber ses getirdi. Uzman Çavuş Süleyman Kul'un vasiyetini yerine getirmek üzere Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.

"ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ" YAZAN ÇEŞME YAPILACAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in talimatı üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreteri Asım Balcı Valisi Hasan Karahan'ı aradı. Giresun'a gönderilen ekipler ilk olarak şehidin vasiyeti olan üzerinde 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' yazan bir çeşme yapacak.

Ardından maddi durumu iyi olmayan şehit ailesine yeni bir konut yapılacak. Uzman Çavuş Süleyman Kul şehit olmadan 3 gün önce babasıyla yaptığı telefon görüşmesinde, "Babacığım sıkma canını, az kaldı geleceğim. Eğer şehit olursam vasiyetim var. Yaylaya giderken şenlik yolu üzerinde adıma bir çeşme yaptırın ve üstüne 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazın demişti. Şehit Süleyman Kul annesiyle konuştuğunda ise, "Mayısta geleceğim ve sevdiğim kızı isteyeceğim" diye konuşmuştu. Kul'un 3 hafta önce, aynı fotoğraf karesinde yer aldığı 3 silah arkadaşı Nusaybin'de şehit olmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara şehit Kul’un vasiyetine sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN