Türkiye'nin en iyi haber sitesi

saldırısıyla ilgili flaş gelişme!

Giriş Tarihi: 28.4.2016 18:40 Güncelleme Tarihi: 28.4.2016 19:01
Bursa saldırısıyla ilgili flaş gelişme!

İçişleri Bakanı Ala, 'daki terör saldırısına ilişkin, 'Saldırıyı gerçekleştiren kişinin irtibatlı olduğu terör örgütüne ilişkin, kanaatimizi kesin hale getirecek bilgilere, bulgulara ulaşıldı." dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Bakanı , 'da terör saldırısının gerçekleştirildiği Ulu Cami ve çevresinde incelemelerde bulundu, saldırıda yaralananları tedavi gördükleri Bursa Devlet Hastanesinde ziyaret etti.

Ala, yaralıları ziyaretlerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren kişinin kimliğiyle ilgili çalışmalar ve soruşturmanın sürdürüldüğünü söyledi.

"KESİN BULGULARA ULAŞILDI"

Teröristin irtibatlı olduğu terör örgütüne ilişkin çeşitli bulgulara ulaşıldığını ifade eden Ala, şöyle konuştu:

"Bu kişinin irtibatlı olduğu, adına bu eylemi yaptığı terör örgütüne ilişkin, son derece kanaatimizi kesin hale getirecek bilgilere, bulgulara ulaşıldı ama bütün prosedürüyle tamamlanmadan bunu açıklamayacağım. Tamamlanınca bilgileriyle, bulgularıyla sizlerle, kamuoyuyla paylaşacağız."

BURSA'DAKİ PATLAMADAN KARELER

"YENİ GÖZALTILAR OLABİLİR"

Soruşturma kapsamında15 kişinin gözaltına alındığını hatırlatan Ala, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yardım yataklık yapan, bu eylemi gerçekleştirmesine yardım eden 15 gözaltı oldu. 5 değişik ilden 15 kişi gözaltına alındı. Bundan sonra da ifadeler ve yeni bilgiler, bulgular çerçevesinde başka gözaltılar da olabilir. Bunların detaylarını paylaşmayacağız. Soruşturmanın selameti ve gizliliği açısından önemli."

'ESNAFIN ZARARI KARŞILANACAK'

Ala, şunları kaydetti:

"Hiçbir esnafımız bizden 'bir zararımız, ziyanımız var' diye hiçbir talepte bulunmadı ama biz devlet olmanın gereği olarak kendilerine hemen yarın orada, meydana gelen o patlamada, o menfur terör saldırısından dolayı meydana gelen zararlarının hemen karşılanacağını kendilerine söyledik."
'Onları kurdukları hain çukurlara mutlaka gömeceğiz'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da Bursa'daki terör saldırısına ilişkin, şunları söyledi:

"Yüreğimizi acıtacak, karartacak can kaybının olmaması, Bursa olarak bir vatandaşımızı kaybetmemiş olmanın bir taraftan da huzurunu yaşıyorum. Nereden gelirse gelsin Bursalıların gösterdiği bu milli duruşla birlik ve beraberlik içinde gösterdiği dirayeti milletçe gösterdiğimiz sürece ülkemiz, bu terörizmin de teröristlerin de üstesinden gelecektir. Bu sabah itibarıyla sabah namazına koşan cemaatimize, sabahın erken saatlerinde dün sabahki gibi dükkanı açan esnafımıza ve o sokaklarda teröristlerin arzu ettiği psikolojik korkuya fırsat vermeyen insanımıza teşekkür ederim. Çünkü toplumsal ruh sağlığımız bu anlamda onların amacına ulaşmalarını engelleyecek büyük gücümüzdür. Bunların karşısında dimdik duracak ve onları kurdukları hain çukurlara mutlaka gömeceğiz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa saldırısıyla ilgili flaş gelişme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN