Hürriyet yazarının alçak sözlerine tazminat cezası

Giriş Tarihi: 28.4.2016 01:53 Güncelleme Tarihi: 28.4.2016 02:53
Hürriyet yazarının alçak sözlerine tazminat cezası

Hürriyet Gazetesi yazarı Selahattin Duman, köşe yazısında şehit aileleri hakkındaki " düşkünü" ve " için çocuklarını feda edebilen kişiler" ifadeleri nedeniyle tazminata mahkum edildi. .

Barosu'ndan yapılan açıklamada, Duman'ın 27 Eylül 2015 tarihli köşe yazısında şehit ailelerini " düşkünü" ve " için çocuklarını feda edebilen kişiler" olarak gösterdiği iddiasıyla, Baro Başkanı Zafer Kazan'ın şehit babası ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi İkinci Başkanı Hayrettin Kaplan adına tazminat talebi ile mahkemeye başvurulduğu bildirildi.

Sakarya 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen dava sonunda, Duman'ın şehit babasına tazminat ödemesine karar verildiği belirtilen açıklamada, hükmedilen tazminatın Sakarya Şehit Aileleri Derneğine bağışlanacağı kaydedildi.

"ŞEHİT AİLELERİNİN YANINDAYIZ"


Baro Başkanı Kazan da şehit ailelerinin rencide edilmesinin kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, onları üzecek, yaralayacak söz ve davranışlardan herkesin kaçınması ve hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade etti.

Kazan, "Sakarya Barosu olarak üstlendiğimiz bu davada mahkemenin verdiği karar memnuniyet vericidir. Gazilerimizin ve şehit ailelerimizin her zaman yanında olacağız." değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hürriyet yazarının alçak sözlerine tazminat cezası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN