Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sizin ikinci eviniz’

Giriş Tarihi: 29.4.2016
‘Katar sizin ikinci eviniz’
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün ikili anlaşma kapsamında 'da bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Kara Unsur Komutanlığı'nı ziyaret etti. Başkent Doha'daki Tarık Bin Ziyad Taburu içinde yer alan ve 3 bine yakın askerin görev yapması planlanan komutanlıkta incelemelerde bulunan Davutoğlu, yetkililerden bilgi aldı. Davutoğlu, Katar Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada da özetle şunları kaydetti:
Avrupalılar anlaşamıyor ama birbirini dinliyor. 10-20 yıl konuşmayan Müslüman liderler var. Odaklanmamız gereken konu, Müslüman liderler olarak en üst düzeyde siyasi diyalog olmalı. En iyi örneklerden biri Katar ile olan siyasi diyalogumuzdur.
DAEŞ, PKK, Esad'ın zalim davranışlarına karşı kendimizi korumamız gerekiyor. Türkiye ve Katar ilişkileri de mükemmel bir örnektir. Bizim Katar gibi ortağa ihtiyacımız var. Katar'ın da Avrupa'da Avrasya'da bizim gibi ortağa ihtiyacı var. Buradaki Türk subaylarla görüştüm; 'Katar sizin ikinci evinizdir' dedim. 'Siz burada yabancı ülkede değilsiniz dedim. Katarlıların misafirperverliğine teşekkür ediyorum.
Neden Müslüman toplumlardan DAEŞ gibi yıkıcı davranışlar çıktı, kendimizi eleştirmemiz gerekiyor... Ya da cihatçılar, cihat kavramı yeniden yorumlanmalı. 'deki ılımlı güçleri her şekilde destekliyoruz. DAEŞ, Hizbullah, rejim ve Rusya ile mücadele eden grupları desteklemeye devam edeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Katar sizin ikinci eviniz’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN