Erdoğan: Parası ödendiği halde verilmeyen silahlar var

Giriş Tarihi: 30.4.2016 18:47 Güncelleme Tarihi: 30.4.2016 18:52
Erdoğan: Parası ödendiği halde verilmeyen silahlar var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tuzla Sedef Tersanesi'nde çok maksatlı amfibi hücum gemisi Anadolu'nun inşa başlangıç töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuşmasında ülkerini eleştirdi. Erdoğan şöyle konuştıu:

PARASI ÖDENDİĞİ HALDE VERİLMEYEN SİLAHLAR VAR

Doğu ve güneydoğu bahane edilerek parası ödenmesine rağmen verilmeyen silahlar var. Bunlar komşusu, üyesi olduğumuz ülkeleridir. Sonra bana diyorlar ki telefonda, 'Medya üzerinden konuşmaları yapmayalım'. Doğru. Peki ama sen terör örgütüne ne üzerinden gönderiyorsun bu silahları?

YENİ NESİLLERİ ÇOK İYİ BİLGİLENDİRMELİYİZ

Biz Balkan yenilgisinin ardından, birkaç senede yeniden teşkilatlanan bir ordunun farklı cephelerde yazdığı o destan var ya, bunu bile kendi vatandaşlarımıza anlatamamış bir ülkeyiz. Milletimizi özellikle de yeni nesilleri çok iyi bilgilendirmeliyiz. Tarihini, kültürünü iyi bilmeyen gençleri iyi hazırlayamayız. Gençlerimizi özgüven içinde yetiştirme mecburiyetindeyiz.

KUT'ÜL AMARE'Yİ BİLMEYEN EVLADIMIZ KALMAMALI

Hiçbir evladımız Savaşları'nın yaşandığı yerleri görmeden hayata başlamamalı. Kut'ül Amare'yi bilmeyen evladımız kalmamalı. Önümüzdeki dönem bu anlayışla okul kitaplarından, sinemaya kadar kapsamlı bir bilgilendirme çalışması başlatmalıyız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TCG Anadolu Gemisi'nin İnşa Başlangıç Töreni'ne katıldı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Parası ödendiği halde verilmeyen silahlar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN