Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teröre boyun eğmeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu ’un yıldönümü kutlamaları için gittiği kentte halka seslendi. Davutoğlu, “Ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” dedi

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Teröre boyun eğmeyeceğiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, toplu ve 'un yıl dönümü kutlamaları için gittiği kentte halka seslendi. Muş'un 99. kurtuluş yıl dönümü kutlamaları ve toplu açılış törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da eşlik etti. Belediye Meydanı'ndan halka seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu açılışların hayırlı olmasını diledi. Davutoğlu şu mesajları verdi:

DİRENİŞ BUGÜN HALEP'TEDİR
Biz ilhamımızı, dün zaferinin yüzüncü yılını kutladığımız Kut'ül Amare'den alıyoruz. Cumhurbaşkanımızla birlikte kutladık ilk defa. Yüz yıl önce Bağdat'ı savunmak için işgalci güçlere karşı Kut'ül Amare'de verilen direniş bugün Halep'tedir. Dün Kut'ül Amare'de dize getirilen işgalciler, inşallah bir gün Halep'te de dize getirilecektir. Bu PKK ve onun takipçileri var ya... Suriye'de yaşanan acıları bize yaşatmaya çalışıyorlar. Bu ülkede cuma namazının kılınmasının sembolü olan al bayrağın yerine bazı paçavralar getirmek istiyorlar. İzin verecek miyiz. Bu memleketin istiklalinin sembolü al bayrak, istikbalinin sembolü cuma namazında okunan hutbedir, mihraptır, minberdir.

FIRSAT VERMEYECEĞİZ
Halep'te benzer işgalcilere boyun eğmeyeceğiz. Ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Ve siz bu kan deryasına sessiz kalmayı marifet bilenler. Bölgenin istikrarsızlaşmasından menfaat umanlar, ne yaparsanız yapın, bu bölge halkını, Ortadoğu'yu, kardeşlik bereketinden mahrum edemeyeceksiniz.

1 MAYIS MESAJI
Başbakan Davutoğlu, 'Yeni Türkiye Yolunda' konuşmasında 1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı'nı da kutladı. İşçilere seslenen Davutoğlu şunları söyledi: Sizin emeğiniz kutsaldır. Hazreti Peygamberin söylediği gibi insanın emeğinden daha hayırlısı yoktur. Sizin emeğinizle bu millet, bu ülke yükselecek. Sizin emeğinizin hakkını vermek için her türlü tedbiri alacağız. O alın terinizi gelip bizzat silerek o alnınızdan öpmek isterim. Bayramınız kutlu olsun. 1 Mayıs'ın bu yıl barışçıl bir ortamda geçmesi temel dileğimizdir. Bu konuda güzel bir uzlaşı örneği sergileyen tüm sendikalarımıza da teşekkürü borç biliyorum.

Davutoğlu, Muş'ta öğrenci yurtlarından spor salonuna, süt çiftliği tesislerinden, büyükbaş besicilik tesislerine toplam 1 milyar 28 milyon lira değerindeki 171 tesisin açılışını yaptı.

Başbakan Muş'ta

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teröre boyun eğmeyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN