Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uzaktan imha

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Uzaktan imha

Terör örgütünün güvenlik güçlerine karşı, sensörle çalışan harekete duyarlı larla tuzakladığı evler, içeriye girilmeden uzaktan imha ediliyor

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında bölgedeki terör faaliyetlerine ilişkin bilgi veren İçişleri Bakanı Efkan Ala, örgütle mücadelede güvenlik güçlerinin yeni konsept geliştirdiği bilgisini verdi. Teröristlerin eskiden kablo ile klasik tuzakları kurduğunu söyleyen, ancak son günlerde harekete duyarlı sensörlü bombalı tuzakların kullanıldığını belirten Ala, güvenlik güçlerinin arama-tarama faaliyetleri nedeniyle girdikleri bu binalarda kayıp verdiğini belirterek, bundan sonra bu binaların, sivillerin olmadığı tespit edildiği anda uzaktan imha edilmeye başlandığı bilgisini verdi. Teröristlerin, güvenlik güçlerine yönelik çok farklı yöntemler kullandığını söyleyen Ala, "Tedbirli davranıyoruz. Asker ve polisi tuzağa çekmek için akla hayale gelmeyen yöntemler kullanıyorlar. Ancak artık bu aldatmacalara gelmiyoruz. Operasyonlar kararlılıkla devam ediyor. Terör örgütü, tuzaklı bombaları Nusaybin ve 'ta yoğun olarak kullanıyor. Şehit olan güvenlik güçlerinin birçoğu da keskin nişancı ateşi ya da evlere tuzaklanan bombaların infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybediyor. Yeni konseptle örgütün bu taktiği de boşa çıkartılmış olacak.

8 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların dünkü bölümünde ve Şırnak'ta 8 terörist öldürüldü. Van Başkale'deki operasyonda ise çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Diğer taraftan terör örgütüne ait Irak'ın kuzeyindeki terör kampları önceki gece saatlerinde vuruldu. Hava taarruzuna, dört F-16 ve on dört F-4 2020 savaş uçağı katıldı. Operasyonda sığınak, barınak ve depolar başarıyla imha edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzaktan imha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN